Son dönemlerde yerel veya yabancı popüler webmaster sitelerinde trend haline gelen sms onay siteleri kazandırır mı? SMS onay sektörüne adım atmak ne kadar mantıklı? Bu işi yapmanın pozitif ve negatif yönleri nelerdir? Bu konu hakkında çevremde gördüklerim ve kişisel fikirlerim üzerine kısa derlemeler hazırladım. Alt başlıklar ve maddeler halinde sektöre tam anlamıyla hakim olabileceksiniz.

SMS Onay Sistemi Nedir?

SMS onay sistemi çeşitli çevrimiçi platformlarda kullanılan bir doğrulama yöntemidir. Genellikle sosyal medya platformlarında kullanılır. Bu sistem, kullanıcıların üyeliklerine ait telefon numaralarını doğrulamalarını sağlar. Genellikle yeni bir hesap oluşturulduğunda veya mevcut hesaplarına giriş yapılırken kullanılır. Kullanıcı, telefon numarasını girer ve ardından bir doğrulama kodu SMS olarak gönderilir. SMS onay sistemi, hesap güvenliğini artırmaya yardımcı olur ve sahte hesapların oluşturulmasını engeller. Aynı zamanda kullanıcıların gerçek telefon numaralarıyla ilişkilendirilmesiyle iletişim kurmayı kolaylaştırır.

SMS Onay Siteleri Ne İşe Yarar?

SMS onay siteleri kullanıcıların çeşitli online platformlarda hesaplarını doğrulamalarına yardımcı olan araçlardır. Bu siteler genellikle internet üzerinde anonim olarak telefon numarası sağlarlar. Kullanıcılar SMS onay sitelerine gider ve bir telefon numarası seçer. Ardından bu numara kullanıcıya tahsis edilir ve bir doğrulama kodu almak için kullanılır. Kullanıcı, hedef platforma bu numarayı girer ve doğrulama kodunu bekler. SMS onay sitesi gönderilen kodu alır ve kullanıcıya ileterek hesap doğrulamasını tamamlar. Bu şekilde kullanıcılar gerçek telefon numaralarını paylaşmadan çeşitli platformlarda güvenli bir şekilde hesaplarını doğrulayabilirler.

SMS Onay Siteleri Legal Mi?

SMS onay sitelerinin yasallığı kullanım amacına ve bölgesel yasalara bağlı olarak değişir. Bazı ülkelerde yasaklanmış olan bu sistem bazı ülkelerdeyse serbesttir. Ülkemizdeki durum hakkında bu konuda bilgili ve tecrübeli bir avukata danışman en doğru yönlendirme olacaktır. Eğer bu tarz bir projeye giriş yapmak istiyorsanız her şeyi yasal olarak kusursuz yapmalısınız. Çünkü günümüzdeki dolandırıcılık vakalarının büyük bir çoğunluğu sosyal medyada olmaktadır. Dolandırıcılar genellikle doğrulama için bu tarz sistemleri seçmektedir. Bu yüzden webmaster forumlarında yazılanlara doğrudan kulak vermeyin.

Örneğin; daha önce yazmış olduğum Pasif Gelir Kazanmanın Yolları Nelerdir? isimli makalede SMS onay sitelerine yer vermedim. Çünkü yasal olarak başınızı ağrıtacak bir sektör olarak görüyorum. Bu yüzden sektöre giriş yapılmasını kişisel olarak tavsiye etmiyorum.

SMS Onay Siteleri Kazanç Sağlar Mı?

Bu sektör gelir getirebilecek bir sektördür. Ürün başına kâr marjı oldukça yüksektir. Fakat sektöre giriş yapılacaksa yasal olarak tüm gereklilikler hazırlanmalı ve bir avukat eşliğinde sözleşmeler hazırlanmalıdır. Etrafta dolaşan bilgilerin aksine pasif gelir değil normal kazanç olarak görülebilecek bir sektördür.

💪SMS onay sektörüne girecekseniz kurumsallaşmayı unutmayın. Alacağınız en küçük bir şikayet uzun yıllar başınızı ağrıtabilir. Bu yüzden her şeyin yasal olmasına özen gösterin.

Sektörün kâr marjı ne kadar yüksek olursa olsun iade gerektirecek durumda çok fazladır. Sonuçta anonim numara hizmeti üzerine kurulmuştur. Numaralar daha önce kullanılmış olabilir, sistemde kara listede olabilir veya ilgili hizmette direkt olarak kullanılamıyor olabilir. Bu durum tamamen değişkenlik göstermektedir.

SMS Onay Sitesi Açılır Mı?

SMS onay sektörü hakkında kişisel fikirlerimi sizlere direkt olarak sunmak isterim.

  • Bu sektör pasif gelire hitap etmez. Çünkü piyasada dolanan yazılımların satıcıları bizzat kodlayan kişiler. Eğer böyle bir şey olsaydı direkt olarak yazılımcı rakiplerini artırmak yerine kendi sektörde yer almayı tercih ederdi.
  • Ülkemizde yasal olarak şikayet edilme olasılığınızın oldukça yüksek olduğu bir sektör. Yıllık tahmini kazanç hesapladığımızda 3-5 şikayet açılsa avukatlara kazancınızdan daha çoğunu ödersiniz.
  • Türkiye’de bu konuda numara sağlayan bir sağlayıcı olmadığından dolayı ürünler yurt dışından tedarik ediliyor. Bu yüzden hizmet sağlarken onlarca sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Satılan yazılımları kodlayan kişiler kurumsal firmalar değil. Freelance olarak çalışan kişiler bu tarz yazılımlara giriştiğinde genellikle test aşamasını tamamlamazlar. Bu yüzden 300-500’e alacağınız yazılıma daha sonrasında binlerce lira akıtmak zorunda kalırsınız.

Eğer durumu özetlemek gerekirse bu sektöre giriş yapmak sadece bakiye sağlayıcılarını ve yazılım satıcılarına yarar. Yani pasif gelir ve normal bir işletme fikri arıyorsanız SMS onay siteleri sizin için doğru tercih olmayacaktır.

Kategoriler:

Etiketler: