Forever, 2014 yılında piyasaya çıkmış fakat daha sonra iptal edilen diziler kervanına katılmış bir Amerikan yapımı yabancı dizidir. Konu olarak ölümsüz bir insanın hayatını anlatmaktadır. Dizide Ioan Gruffudd başrol oyuncusu olarak rol almış ve toplamda 22 bölüm sürmüştür.

İptal edilmesine rağmen izlenmesi gerekenler listesinde yer verdiğim Forever konu olarak ilgi çekici bir yapımdır. İnsanları derin bir düşünceye itmekle beraber hayal gücünüzü geliştirmeyi başarır.

İnsanı öldüren asıl şey kalbini durduran şeyler değildir. İnsanı öldüren, hayatını yaşamasına engel olan şeylerdir.

Henry Morgan – Forever

Forever Nasıl Bir Dizi? Konusu Ne?

Dizinin ana karakteri Henry Morgan 200 yaşındadır ve sebebini bilmediği bir şekilde ölümsüzlük ile kutsanmıştır. Fakat bu kutsanma onun için gerçek bir lanettir. 200 yaşına gelmesi ve çevresine kendi durumunu belli etmemek adına normal bir yaşam sürmektedir. Ölmek için yaptığı girişimlerden sonuç alamamış ve kendini adapte ettiği normal yaşamda meslek olarak adli tıp uzmanı olmayı seçmiştir. Bu sayede ölümler ile ilgili bilgisini artıracağını düşünmektedir.

Forever Dizisi Fragmanı

Forever, ölümsüz bir adamın neden ölümsüz olduğunu anlamaya çalışmasını ve ölmek için ne kadar istekli olduğunu anlatan oldukça değişik bir yapımdır. Ana hikayeden bağımsız olarak polisiye ile birleştirilmiştir.

Forever Neden İptal Edildi?

2014-2015 yıllarında yayınlanan ve daha sonra iptal edilen Forever dizisi benim için oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü bu tarz senaryoya sahip dizilerin kolay bir şekilde gelmediğini biliyoruz. Neden iptal edildiği konusunda hiçbir fikrimin olmadığı bu diziyi iptal etmek gerçekten dizi tarihinde alınmış en yanlış kararlardan bir tanesidir. Dizinin o dönem Amerika içerisinde yeterli reytinge ulaşmadığı konuşulsa da benim gibi milyonlarca insan dizinin iptalini büyük bir şaşkınlıkla karşılamış ve protesto etmiştir. Fakat bu protestolar diziyi geri döndürmek için yeterli olmamıştır.

Eğer yabancı dizi arayışınız varsa ve dedektif-kurgu dizilerinden hoşlanıyorsanız 22 bölümlük Forever için kendinize bir şans tanıyabilirsiniz.

Kategoriler: