WordPress Varsayılan Gravatar Nasıl Değiştirilir?

Oldukça yaygın bir açık kaynak yazılımı olan WordPress’i kullanırken ilk kurulum sonrası karşınıza çıkan varsayılan gravatar görüntüsünü basit bir yolla değiştirmek mümkün. Siz değiştirmedikçe değişmeyecek olan varsayılan gravatar görüntüsünü kendi sitenize göre özelleştirebilir ve sitenizin görselliğine ve kullanıcı deneyimine olumlu bir katkıda bulunabilirsiniz.

WordPress Gravatar Nasıl Değiştirilir?

Aşağıya eklemiş olduğum kod bloğunu temanızın functions.php dosyasına eklemeniz durumunda artık kendi belirlemiş olduğunuz gravatar dosyasını kullanıcılara kullandırabilirsiniz.

Kodu eklerken resim adresini kendinize göre düzenlemeyi unutmayın. Ayrıca oluşturduğunuz resmi de bu linkte yer alan eklentiyi kullanarak optimize ederseniz SEO ve site hızı açısından küçük bir iyileştirme de yapmış olursunuz!


add_filter( 'avatar_defaults', 'new_gravatar' );
function new_gravatar ($avatar_defaults) {
$myavatar = 'resimadresiburayagelecek';
$avatar_defaults[$myavatar] = "New Avatar";
return $avatar_defaults;
}

Tüm bu işlemi tamamladıysanız artık panele girebilir ve varsayılan gravatar olarak kendi atamış olduğunuz resmi seçebilirsiniz. Varsayılan gravatar resminin 250×250 çözünürlükte olmasına da dikkat edebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe