Valorant Silah Rehberi

Valorant Silah Rehberi

Valorant, herkesin büyük bir keyifle oynadığı bir FPS oyunu olmuştur. Çıktığı günden beri birçok insan tarafından oynanmaktadır. Bu oyu deneyimini daha iyi yaşayabilmek için silah rehberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz. Böylece silahları tanıyarak daha iyi bir oyuncu olabilirsiniz. Şimdi Valorant oyununda bulunan silahlara göz atalım.

Valorant Silahlar Rehberi

Classic Silahlar Rehberi: Türündeki silahlar her iki takımda da ilk başta bulunan, tekli pistollerdir. Birincil atış seçeneğiyle normal bir halde ateş eden silah, ikincil atışı kullandığınızda üçlü olarak ateş ediyor. Oynayış stilinize bakılırsa ilk rountlarda tercih edilebilir, fakat half-buy’lar esnasında kullanılmasına sıcak bakmıyorum. İçinde 2 mermi bulunan Shorty, yakın mesafeden etkili olabiliyor. Fakat 1 mermisini dahi kaçırmış olduğunuzda öldünüz anlama gelir. Seri atışıyla vakit vakit tercih edilen Frenzy, seri atışıyla yakın mesafeden oldukça etkili. Uzun mesafede hem hasar olarak düşüyor bununla beraber denetimi çok zorlaşıyor. Bu tabancayı tercih ettiyseniz rakibinizle kısa mesafeden temas kurmayı unutmayın. Kalkansız rakibe HS attığınızda tek mermiyle öldüren Ghost, rahat denetim edilmesi, yüksek hasarı ve susturucusuyla beraber tercih edilebilir. 

Sheriff Silahlar Rehberi: Oyundaki en pahalı Pistol olan Sheriff, bununla birlikte kullanması en zor tekli tabancalardan biri. Yüksek risk yüksek kazanç amacını benimseyenler için bolca tercih edilen silah, rakibinin kalkanlı olup olmamasına bakmaksızın, kafadan vuruşa tek atıyor. Silahın atış hızının düşük olması sebebiyle, atışınızı kaçırılmış olduğunuz takdirde dezavantajlı duruma düşüyorsunuz.

Stinger Silahlar Rehberi: Stinger, çok kısa bir süre içinde çok fazla mermi atmasıyla ön plana çıkıyor. Fakat sprey kontrolü üçüncü mermiden sonrasında çok zorlaşıyor. Uzun mesafeden ise hem kontrolü olanaksız hale geliyor bununla birlikte hasarı çok düşük oluyor. Stinger, scope’u ile beraber kullanıldığında ise “Burst” moduna geçiyor ve 4’er 4’er atış oluşturmaya başlıyor. Kısa mesafe üzerinde scope’suz, uzun mesafe üzerinde ise scopu’lu bir şekilde kullanılabilir.

Spectre Silahlar Rehberi: Oyundaki bir diğer SMG olan Spectre, Stinger’a nazaran daha yavaş fakat daha denetim edilebilir. Sprey denetimi daha rahat olan Spectre, uzun mesafe için biraz daha ön plana çıkabiliyor. Fakat unutmayalım ki silahların hasarları mesafenin uzaklığına göre değişim gösteriyor. Bundan dolayı uzun mesafede SMG kullanmak avantajlı değil. Scope özelliği ile birlikte birazcık daha yavaşlayan Spectre, daha kontrol edilebilir bir silah haline geliyor.

Bucky Silahlar Rehberi: Oyunlarda alışık olduğumuz klasik pompalı, Valorant’ta Bucky ismiyle karşımıza çıkıyor. İki farklı atış seçeneği bulunan Bucky’de, birincil atışta mermiler dağınık giderken ikincil atışta toplu bir halde aim aldığınız noktaya gidiyor. Bucky silahına göre çok daha hızlı olan Judge, Bucky’nin aksine tek bir atış seçeneği sunmaktadır. Yere eğilerek ateş ettiğinizde ise daha isabetli bir halde silahı kullanabiliyorsunuz. Scope açtığınızda ise “burst” moduna geçiyor ve üçlü bir şekilde ateş ediyor.

Guardian Silahlar Rehberi: diğer tüfeklerden farklı olarak Guardian’da taramak mümkün değildir. Mermilerin tek olarak sıkılması gerekiyor, eğer spam yapılırsa mermilerin gittiği yerler saçma bir hal almaktadır. Eğer rakibinizin kafasına denk getirirseniz, tek vuruşta rakibi öldürüyor. Diğer ana tüfek olan Vandal’a bakılırsa çok daha seri ve kontrolü daha rahat. Fakat hasarı mesafe arttıkça düşüyor ve kafaya tek mermi atmıyor. Kontrolü çok daha zor ve Phantom’a bakılırsa daha yavaş. Scope’lu kullanıldığında atış hızı düşüyor ve denetimi birazcık daha kolaylaşıyor.

Valorant silah analizi yaparak, sizlerin daha iyi bir oyun deneyimi geçirmenizi sağlamış bulunuyoruz. Bunun sebebi silah özelliklerini bilmeden oynamak, bazen işkenceye dönebilmektedir. Bu yazıdan sonra daha çok zevk alacağınıza eminim. Oyunu hala indirmediyseniz, Riot Games sayfasından ücretsiz şekilde indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe