Valorant Karakter Rehberi

Valorant Karakter Rehberleri

Riot Games Firmasının çıkarmış olduğu ve beşe beş karşılıklı oynanan Valorant, karakterleri ve yetenek kullanımlarıyla oldukça eğlenceli bir oyundur. Valorant karakterleriyle ile ilgili bilgi sahibi olmak, oyunu kazanmak için çok büyük bir avantajdır. Şimdi bu karakterleri detaylı bir şekilde inceleyelim.

Valorant Breach Karakter Rehberi

Breach, yeteneklerini duvardan geçirebilen bir karakterdir. Yeteneklerini kullanırken çok dikkat etmekte fayda vardır. Çünkü, kullandığınız yeteneklerin ne tarafa doğru gideceği haritada görünmektedir. C yeteneğini kullanarak duvarın arkasına patlayabilen bir yük gönderir. Bir süre sonra bu yük infilak olarak çok büyük hasar verir. Q yeteneği, yine C yeteneğinde olduğu gibi büyük bir yük göndermektedir. Ama bu sefer hasar vermek yerine orada bulunan oyuncuları kör eder. F yeteneği, hem duvar arkasına hem de önünüze kullanabileceğiniz bir yetenektir. Deprem etkisi ile birlikte içinde bulunan oyuncuları sersemletmektedir. Ultisi ise, kullanıldığı zaman yeri yararak, kademe kademe yükselen bir duvar ile rakipleri havaya sıçratmaktadır.

Valorant Brimstone Karakter Rehberi

Brimstone, tam bir kontrol uzmanıdır. C yeteneği, kullanıldığı yerde bir işaret oluşturmaktadır. Bu çemberin içinde arkadaşınız ile birlikte kalırsanız silahınız oldukça güçlenmektedir. Q yeteneği, seçtiğiniz bölgeye bir bomba gönderir. Bu bomba bir alev alanı oluşturarak içinde kalan herkese hasar vermektedir. F yeteneği, kullanılırken bir harita açılır ve haritada seçtiğiniz üç bölgeye sis düşürmektedir. Ultisi, haritada seçtiğiniz bölgeyi bombalamaktadır.

Valorant Cypher Karakter Rehberi

Bu karakterimizin görevi gözcü olmasıdır. C yeteneği, kullanıldığı bir bölgeye mayın bırakmaktadır. İmha edilmediği takdirde rakipleri sersemletmektedir. Q yeteneği, yine bir mayın bırakırsınız. Ama bu sefer istediğiniz bölgeden aktif edebilirsiniz. Tetiklediğinizde etrafa sis yaymaktadır. F yeteneği, seçtiğiniz yere bir kamera kurar ve bu sayede rakiplerin yerlerini görmeyi sağlamaktadır. Ultisi, sadece ölen rakipler üzerinde kullanılmaktadır. Kullanıldığı zaman, rakibin takım arkadaşlarının yerleri belli olmaktadır.

Valorant Jett Karakter Rehberi

Karakterimiz tam bir düellocudur. C yeteneği, kullanıldığı yere sis bombası göndermektedir. Ayrıca yönlendirme imkanı da sunmaktadır. Q yeteneği, kullanıldığı zaman sizi havada belli bir süre yükseltmektedir. F yeteneği, kullanıldığı zaman sizi aniden ileri doğru ilerletmektedir. Ultisi, kullanıldığı zaman elinizde 5 adet bıçak belirir. Bu bıçakları tek ya da çoklu olarak fırlatabilirsiniz.

Valorant Omen Karakter Rehberi

Karakterimiz tam bir kontrol uzmanıdır. C yeteneği, kullandığınız zaman kısa bir süre içinde istediğiniz yere ışınlamaktadır. Q yeteneği, kullandığınız zaman duvarın içinden geçebilirsiniz. F yeteneği, düz olarak kullanıldığı zaman bölgede bir sis perdesi oluşturmaktadır. Ayrıca duvarların arkasına da atılabilmektedir. Ultisi, haritada istediğiniz yere ışınlanmaya yaramaktadır.

Valorant Phoenix Karakter Rehberi

Karakterimiz tam anlamıyla bir düellocudur. C yeteneği, kullandığınız zaman ileriye doğru bir alev duvarı göndermektedir. Bu duvar içinde kalan rakip takım oyuncuları hasar alırken, siz içinde kalırsanız canınız dolmaya başlayacaktır. Q yeteneği, sol tarafa ya da sağ tarafa falsolu şekilde atabileceğiniz ve rakipleri kör eden bir cisim atmaya yarar. F yeteneği, atılan bölge içinde bir alev havucu oluşur ve içindeki rakiplere hasar verirken, takım arkadaşlarınıza da can vermektedir. Ultisi, kullanıldığı zaman bir alev oluşur ve ikinci bir cana sahip olursunuz.

Valorant Sage Karakter Rehberi

Karakterimiz tam bir gözcüdür. C yeteneği, atılan bölgeye kırılması çok zor olan bir duvar çeker. Q yeteneği, kullanıldığı yere bir buz küresi yollar. Küre düştüğü yerdeki rakip oyuncuları yavaşlatmaktadır. F yeteneği, elinizdeki küre ile kendinizin ya da arkadaşınızın canını doldurmasını sağlar. Ultisi, ölen bir arkadaşınızı canlandırmayı sağlamaktadır.

Valorant Sova Karakter Rehberi

 Karakterimiz tam anlamıyla bir öncüdür. C yeteneği, istediğiniz bölgeye drone yollayarak gözlem yapmanıza olnak sağlar. Q yeteneği, uzun bir mesafeye ok yollayarak rakiplere hasar vermektedir. F yeteneği, kullanıldığı zaman rakip oyuncuların yerini tespit etmeye yaramaktadır. Ultisi, kullanıldığı zaman duvar arkasındaki rakiplere hasar vermektedir.

Valorant Viper Karakter Rehberi

Karakterimiz tam anlamıyla kontrol uzmanıdır. C yeteneği, kullanıldığı zaman zehirli bir havuz oluşturmaktadır ve içindeki rakiplere hasar vermektedir. Q yeteneği, sizin tetikleyebileceğiniz zehirli sis bulutu mayını oluşturmaktadır. F yeteneği, düz bir hatta mayın gönderir. Ne kadar uzağa giderse etkisi o kadar yüksek olmaktadır. Ultisi, kullanıldığı zaman çok büyük bir zehir bulutu oluşturarak, rakiplerin canını indirir ve onları yavaşlatmaktadır.

Valorant Raze Karakter Rehberi

Karakterimiz tam bir düellocudur. C yeteneği, kullanıldığı zaman bir bomba bırakır ve bir süre sonra patlayarak rakiplere hasar vermektedir. Q yeteneği, fırlatıldığı yerde patlayan bir bomba göndermektedir. Patladıktan sonra da parçaları ile rakiplere hasar vermektedir. F yeteneği, kullaıldığı anda düz ilerleyen bir robot gönderir. Bu robot belli bir süre rakip aramaktadır. Rakip gördüğü anda onu kovalayarak yakaladığı zaman patlamayla hasar vermektedir. Ultisi, elinize bir roket vererek, rakiplerinize büyük hasar vermenizi sağlar.

Valorant karakter analizi yaparak, sizlerin daha iyi bir oyun deneyimi geçirmenizi sağlamış bulunuyoruz. Bunun sebebi karakter özelliklerini bilmeden oynamak, bazen işkenceye dönebilmektedir. Bu yazıdan sonra daha çok zevk alacağınıza eminim. Oyunu hala indirmediyseniz, Riot Games sayfasından ücretsiz şekilde indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe