Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege

Rainbow Six: Siege veya diğer bir deyişle Rainbow 6: Siege; Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayımlanan birinci şahıs nişancı türüne sahip bir oyundur. Rainbow Six: Siege IGN Firması tarafından E3 2014’ün en iyi oyunu olmuştur. Bunun yanı sıra oynandığı platformlar ise; Playstation 4, Xbox One ve Microsoft Windows’u sayabiliriz

Öncelikle Tom Clancy oyunları, askeri anlamda diğer tüm akranlarından bir adım önde olan oyun serisidir. Splinter Cell, Ghost Recon ve Rainbow Six: Siege savaş oyunu anlamında mutlaka duymuş olduğunuz ve en az bir tanesini denediğiniz serilerdendir.

Bu oyun hakkındaki düşüncelerim; Rainbow Six: Siege gerçekten oynanırken oyuncuyu içine çeken dikkat, taktik, refleks gerektiren ve bunların yanı sıra oyuncuyu çok eğlendiren bir Tom Clancy oyunudur. Kırılan duvarlar, önceden düşünülen taktikler ve oyun içindeki karakter seçimleri ile bunların üzerine gelen arkadaşlarınla birlikte oynayabilme özelliği muhteşem bir tat bırakıyor.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Modları

Size çok az oyunun içeriğinden bahsetmek istiyorum. Oyunun üç ana oyun modu bulunmakta. İlk oyun modunuzun adı Situations (Durumlar). Bu oyun modunu antrenman moduna benzetebiliriz. Bize 10 adet görev veriyor ve başarımıza göre bize oyun sonu yıldız vererek başarımızı belirliyor. Antrenman modu gibi olduğu için bu mod online değildir. Bu modun avantajına gelecek olursak size oyunun mekaniklerini öğretiyor ve online olan maçlara girmeden önce biraz puan kazanmanıza yardım oluyor. Bu puanları kullanarak online maçlara girmeden önce birkaç karakter almanıza olanak sağlıyor.

İkinci oyun modumuzun adı ise Terrorist Hunt (Terörist Avı). Bu mod da ise yapay zekaya karşı belirlenen zorlukta ve seçilen haritalarda isterseniz arkadaşlarınızı davet edip yine bir alıştırma moduymuş gibi taktik yaparak eğlenebilirsiniz. Bu arada şunu söylememde yarar var; yapay zeka diye eziklemeyin sakın, sizi çıldırtma durumları çok fazla olmaktadır.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Multiplayer Modu

Geldik oyunun son ve doğal olarak en popüler olan moduna; yani multiplayer moduna. 5 kişilik iki takımın karşı karşıya mücadele ettiği bu mod da bir takım savunma görevini, diğer takım ise saldırı görevini üstlenmektedir. Her round bu roller değişiyor ve bu da oyundaki dengelerin sağlanmasına yardımcı oluyor. Savunma tarafına geçtiğiniz zaman saldırı takımına küçük sürprizler hazırlayabilirsiniz. Tuzaklar, barikatlar saldırı takımının işini zorlaştırabilecek bir takım malzemelerdir.

Saldırı tarafında olduğunuz zamanda ise savunma tarafının yaptığı küçük sürprizleri çözümleyebilir ve çözümlediğiniz tuzaklar ile barikatları elinizde bulunan özel yetenekler sayesinde yok edebilirsiniz.

Rainbow Six Siege
Rainbow Six Siege

Genel olarak oyunun mantığı bu şekilde devam etmektedir. Oyunun en güzel taraflarından birisi de üstün karakter veya silahın olmaması yani olay tamamen sizin ve takımınızın yaptığı taktiklere ve sizin yeteneklerinize bakıyor.

Sonuca gelecek olursak; oyun fazlasıyla fiyatının karşılığını veriyor. Zaten Steam platformu üzerinde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Düşünmeden alıp oynamaya başlayabilirsiniz. Aşağıda ulaşabileceğiniz Steam linkini ve sistem gereksinimlerini bırakıyorum. Steam sayfasında tüm detayları mevcuttur. Oynayanlara sabır ve iyi oyunlar dilerim!

Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/359550/Tom_Clancys_Rainbow_Six_Siege/

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe