The Binding of Isaac Rebirth

The Binding of Isaac Rebirth

The Binding of Issac yapımının ilk oyunu ile tanıştığım zaman yüzlerce saatimi benden almıştı. Özellikle de Steam başarımlarını yapmak için gecemi gündüzüme katmıştım. Özellikle The Binding of Issac Rebirth’ün çıkacağını duyduğum zaman öyle bir sevinmiştim ki, o duyguları anlatamam. Peki, The Binding of Issac Rebirth beklentilerimi karşılamış mıydı? Hadi birlikte buna bakalım.

The Binding of Issac Rebirth çıkar çıkmaz satın aldım ve oynamaya başladım. Tam olarak beklentilerimin bile üzerine çıkmıştı. İlk olarak gözlemimi söylemek istiyorum. İlk oyunun devamı niteliğinde asla değil. Yani ilk oyunu oynamasanız bile, ikinci oyunu alıp çok farklı bir hikayeye başlayabilirsiniz.

The Binding of Isaac Rebirth İlk Oyunu!

Belki içinizden soruyorsunuzdur “niye ikinci bir oyun yaptılar?” diye. Çok az ilk oyundan bahsetmek istiyorum. İlk oyun flash ile yapılmıştı. Şuan bildiğiniz üzere flash tabanlı oyunlar kalkmaktadır. Çok fazla hata vardı ve vuruş hissi hiç yoktu. Ama o zamanlarda yapılmış ve farklılığı ile çok öne çıkıyordu.

Daha Gelişmiş Yapı

The Binding of Issac Rebirth’ün ilk oyuna göre animasyon ve sesler bakımından oldukça iyi olduğunu görmekteyiz. Özellikle seslendirmeler oldukça başarılı. Ama Anne’nin sesini hiç beğenmedim. Çünkü ilk oyunda çok daha korkunç ve etkiliydi.

Oyunda iki ana mod bulunmakta. Bunlar normal mod ve hard mod. Normal mod ile hikayeyi tamamladıktan sonra mutlaka hard modu denemenizi tavsiye ederim. Gayet keyifli saatler geçireceksiniz. Ayrıca sizin de, benim gibi steam başarımlarını yapmak gibi bir derdiniz varsa, mecbur hard modda oyunu bitirmek zorundasınız.

Canlanmış ve Yenilenmiş

İlk oyuna nazaran yepyeni düşmanlar ve birçok bulmaca eklenmiş durumda. Aynı zamanda yüzlerce eşya da bulunmaktadır. Bu eşyalar ile birçok kombinasyon yapabilir ve farklı silahlar elde edebilirsiniz.

Diğer oyun incelemelerimizde oyunun hikayesinden bahsetmiştik. Siz de fark ettiyseniz bu satıra gelene kadar içinizde hep bu soru vardı. “Eee artık hikayeye geçelim”. Hayır arkadaşlar… Bu oyun siz oynadıkça güzelleşen ve bilinmezlere çözdükçe sizi daha çok içine çeken bir yapım. Bundan dolayı hikayeden asla bahsetmeyeceğim. Sizi böyle bir oyunu yaşama keyfinizden mahrum bırakamam. 

Toparlayacak olursak; gerçekten çok güzel ve sizi eğlendirebilecek çerez tadında bir oyun. Gerek hikayesi, gerekse sürprizleri ile sizi çok şaşırtacağı kesin. Yer yer gülecek, yer yer ise hüzünleneceksiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dilerim. Aşağıda steam linkini görebilirsiniz. Diğer tüm detayları da bulabilirsiniz.

https://store.steampowered.com/app/250900/The_Binding_of_Isaac_Rebirth/

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe