Rocket League’de Nasıl Daha İyi Oynanır?

Rocket League

Rocket League, belli bir kesim tarafından sevilerek oynanan ve değişik bir konsepte sahip oyundur. Öyle ki bu belirli kesim bu oyuna odaklandığı zaman hayattan kendini dışlayabilir ve büyük bir rekabetin ortasında kendini bulabilir. Buda oyuncuların daha hırslı olmasına sebebiyet verir.

Peki daha iyi bir Rocket League oyuncusu olmak için ne yapmalısınız? İşte bu makalede kısa kısa sizlere bu soruların cevabını aktarmaya çalışacağım.

Yeni başlayanlar için Rocket League

Oyuna yeni başlayanlar arasındaysanız uzak durmanız gereken bir yer. Dereceli ismi verilen rekabet sistemine hemen bulaşmayın. İlk önce pratik yapmanız ve kendinizi geliştirmeniz çok daha önemli. Bu yüzden normal oyun modunda pratik yapın ve kendinizi geliştirin.

Kendinizi yeterince geliştirdiğinize inanmaya başladığınız zaman artık rekabet maçlarının yani dereceli maçlarının zamanı gelmiş demektir!

Rocket League Dereceli Maçları

Sıralı sistemde, dereceli maçlar atarken belli taktikleri aklınızda tutmanız fazlasıyla yararınıza olacaktır. Öncelikle taktik verirken iki ayrı şekilde vereceğim. Bunlar siz atak yaparken ve atağı savunurken ki taktikler olacak.

Rocket League Defans Yapma

Defans yaparken çok sabırlı olmanız gerekmektedir. Top rakibe geçer geçmez üstüne gitmeyin, biraz bekleyin. Rakibimizin yapacağı küçük hataları kollayın ve aldığınız topla kontra atak başlatın. Sabırlı beklemenin bir diğer avantajı ise topu havalandırarak rakibinizin sizi kolay çalımla geçmesini engelleyebilirsiniz.

Rocket League Atak Yapma

Şimdi gelelim atak yaparken ne yapacağınıza.. Topu kalenin iki tarafında bulunan köşelere çarptırarak yükselmesini sağlayın ve sizde bu sırada yerde bulunan nitroları toplayarak hız elde edin. Daha sonrasında bu hız ile yükselen topa açılı bir şekilde vuruş yapın, etkisini göreceksiniz.

Rocket League Online Modlar!

Şimdi ise gelelim arkadaşlarınızla ya da online oynayan diğer kişilerle girdiğiniz 2’ye 2 ya da 3’e 3 maçların taktiklerine. Yine defansta yapmanız gerekenler ile başlayalım. Öncelikle kimin kaleci olacağı seçilmeli. Oyun başladıktan sonra karar veririz fikri çok yanlış olur. Çünkü kaosa dayalı bir oyun olduğu için sağlıklı sonuç alamazsınız.

Sizin kaleci olduğunuzu varsayarak devam ediyorum. Eğer havalanan bir topa yükselen bir takım arkadaşınız varsa asla siz de yükselmeyin, kalenizde bekleyin. Ayrıca üzerinize gelen topu direk ileriye doğru uzaklaştırın. Duvara çarptırıp artistik hareket yapayım derken yanlışlıkla rakibinize gol pası yapabilirsiniz. Kendinize çok güvenmeyin. Gelelim ataktayken neler yapacağınıza. Ataktaki diğer arkadaşınız orta için köşedeyse mutlaka kale önünde gol atmak için bekleyin. Eğer sizde arkadaşınızın yanına topu kaptırmamak için yardıma giderseniz bu sefer golü atacak kimse kalmaz ve boşuna enerji harcamış olursunuz.

Başka bir taktik ise eğer çalım atma gibi yeteneğiniz varsa mutlaka orta saha da oynayan siz olun. Böylece topu rakip alana daha çabuk götürüp rakip kalede kaos yaşatabilirsiniz.

Benim verebileceğim taktikler kısa kısa bunlar. Gerçekten zor bir oyun ama alışınca kendinizi alamıyorsunuz. Gündüzler gecelerinizi takip ediyor. Şimdiden iyi oyunlar dilerim.

Ayrıca daha fazla oyun rehberleri için kategoriye göz atabilirsiniz. Rocket League oynamak istiyorsanız Steam satın alma sayfası ise: https://store.steampowered.com/app/252950/Rocket_League/

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe