Rainbow Six Siege: Steel Wave Operasyonu Rehberi ve Yenilikler

Rainbow Six Siege Steel Wave Operasyonu

Ubisoft yapımı olan Rainbow Six Siege yıllardır en çok oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. Oyun sürekli olarak güncelleme alarak hem hatalar giderilmektedir, hem de oyuna yeni operasyonlar gelmektedir. Son gelen Steel Wave Operasyonu da bunlardan biri konumda. Bu operasyon ile birlikte oyuna 2 adet karakter ve birkaç yeni silahlar ve bazı yeniliklerde oyunda yerini almış durumda. Şimdi birlikte detayları inceleyelim.

Rainbow Six Siege: Steel Wave Operasyonu Ace (Saldıran) Rehberi

Oyuna yeni eklenen karakterlerin ilki Håvard Haugland. Håvard Haugland, Norveç uyruklu olup, arkadaşları arasında Ace olarak tanınmaktadır. Kendine has yetenekleri bulunan Ace’nin en büyük özelliği sulu patlatıcı olmasıdır. Patlayıcı uzmanı olan Ace, ayrıca duman bombası da kullanabilmektedir.

Ace, 2 adet birincil silah kullanmaktadır. Bunlardan ilki olan AK-12 isimli makineli tüfek, içeriğinde bulunan malzemeler ile geri tepkimeye karşı koymaktadır. Böylece tararken daha az sekmektedir. İkinci ise M1014 isimli yarı otomatik pompalı tüfek. Yakından ve orta menzilden çok etkili olan bu silah ile yüksek hasar vurmanıza imkan sunmaktadır.

Ace’nin ayrıca p9 isminde yarı otomatik bir tabancası bulunmakta. Hemen hemen her menzilden etkili olmaktadır. Teknik bir oyuncuysanız tam size göre.

Sulu patlayıcı ile güçlendirilmiş duvarları ve yapıları yıkabilirsiniz. Eğer herhangi bir engel ile karşılaşmaz ise üç defaya kadar patlayabilmektedir. Güçlendirilmiş kapakları patlatmak için de kullanabilirsiniz. Yalnız bunları yapmak için 2 adet sulu patlayıcı kullanmanız gerekmektedir.

Rainbow Six Siege: Steel Wave Operasyonu Melusi (Savunan) Rehberi

Oyuna eklenen ikinci karakterimiz ise Melusi takma isimli Thandiwe Ndlovu. Güney Afrika’lı olan bu karakterimiz savunma ağırlıklı özelliklere sahip. Özellikle ses dalgası savunması ve kurduğu kalkanlarla takım arkadaşlarına büyük avantaj sağlamaktadır.

Melusi, 2 adet birincil silah kullanabilmektedir. Bunlardan ilki T-5 SMG isimli hafif makineli tüfek. Bu silah ile rakiplerinize yüksek hasar çıkarabilirsiniz. İki ayrı ateş modu ile tercih sebebi olmaktadır. İkincisi ise Super 90 isimli yarı otomatik pompalı tüfek. Orta ve uzak menzilde çok etkili olan bu silah ile yüksek hasar çıkarma imkanına sahipsiniz. Tek kötü özelliği ise şarjör değiştirirken çok ağır kalması.

Melusi ayrıca RG15 adlı yarı otomatik ikincil bir silaha da sahiptir. Oyunda en çok tercih edilen bu silah, uzak menziller için biçilmiş bir kaftandır.

Melusi’nin özel yeteneğinin ses dalgası savunası olduğunu söylemiştik. Bu sayede rakiplerini yavaşlatarak onları sersemletmektedir. Yer aldığı konuma göre etkisi ya çok olmaktadır ya da az olmaktadır.

 Rainbow Six Siege: Steel Wave Operasyonu Diğer Yenilikler

Oyunda bulunan “Ev Haritası” yeniden düzenlenmiş durumda. Eskiye oranla daha da geniş alanlara sahip ve önceden kıramadığımız ya da patlatamadığımız alanlar şimdi kırılabilir ve patlatılabilir durumda. Bu özellik ile yeni taktikler geliştirip düşmanlarınıza sürpriz yapabilirsiniz. Bu operasyon ile 2 yeni silah kaplaması da yerini almıştır.

Eğer bir Rainbow Six Siege hayranı iseniz mutlaka bu operasyonu da kütüphanenize eklemelisiniz. Steam en çok oynana oyunlar arasında yer alan ve sayısız ödüller kazanan böyle bir oyunun, çıkardığı DLC’leri ve diğer içerikleri almamak büyük hata olur. Parasının hakkını sonuna kadar vermektedir. Şimdiden herkese iyi oyunlar dilerim.

Aynı zamanda daha fazla oyun rehberleri için ilgili kategoriye göz atabilirsiniz. Bu oyuna sahip olmak içinse Steam kullanabilir yada alternatif platformları tercih edebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe