Neden Uzun Süredir Yokum?

Uzun süredir yazmaktan uzak, hayata yoğunlaşmış ve tamamen duygusal bir durumdaydım. Yazmadığım sürenin üzerinden 1 (bir) yıl geçti bile.. Bu süreç içerisinde çok fazla internet alemine vakit ayıramadım. O kadar büyük bir vakit kaybı yaşadım ki. Tamamen hayal kırıklıkları ile dolu kocaman bir sene! Bu süreçte neler mi yaptım? Neden mi yoktum?

Yüksek Baş Ağrıları

Beni tanıyanların bileceği üzere kronik bir baş ağrısı problemim var. Hayatım boyunca çekmiş olduğum bu sağlık sıkıntısının henüz tedavisi yok. Hiç geçmeyen bir baş ağrısı düşünün.. İşte bu ağrı zaman zaman dayanılmaz noktalara ulaşınca hiçliğin ortasında buluyorum kendimi. Herhangi bir şeye yoğunlaşamıyor, hayattan tamamen uzaklaşıyorum. Bu uzun süreç içerisinde dayanılmayacak derecede baş ağrılarım olması sebebiyle bilgisayardan uzak kalmak zorunda kaldım.

Ülke Değişikliği

Yapmış olduğum ülke değişikliği ise bu süreçte beni yoran başka bir unsur oldu. Tamamen alışılmışın dışına çıkarak, beni ben yapan yerlerden uzaklaşıp başka diyarlara yelken açtım. ( Keşke böyle bir maceraya hiç kalkışmasaydım, pişman olduğum bu süreç hakkında detayları başka bir makalede uzun uzun anlatacağım. ) Gel zaman git zaman böyle bir değişiklik elbette bir çok taşı yerinden oynatmayı başarıyor. Kurulu bir düzenin bozulması ve alışkanlıklardan uzak kalma durumu insanı bir hayli strese sokabiliyor..

Askerlik Süreci

Ülke değişikliği ve sağlık problemlerim derken araya birde askerlik sürecini dahil ettim. Daha önümde uzun bir süre olmasına ve zorunlu olmamama rağmen tecili bozup bedelli askerlik yasasından faydalanmaya karar verdim. Bu kararı vermem ve başvurular çok önce olsa bile yaz sezonunun başında teslim oldum. Bedelli ve kısa süreli bir askerlik olmasına rağmen yaşamış olduğum bir çok şeyi ise başka bir yazıda sizlere detaylıca anlatacağım. Fakat burada özet geçmek gerekirse bir ağrı kesici bile verilmeyen RDM birliğinde yaptım. Neden orası çıktı meçhul lakin döndüğümde 2 hafta kadar yoğun bir tedavi gördüm. Bu durum hem sağlık hem psikolojik durumumu fazlasıyla etkiledi.

Yanlış Tercihler ve Diğer Nedenler

Hayatımı etkileyen bir çok yanlış tercihin yanı sıra kafa yapısı olarak oldukça değişik bir durumda olmam bu süreci yine fazla etkileyen sebeplerden bir tanesiydi. Yaşanan her an ilerisi için büyük bir tecrübe. Bu tecrübe doğrultusunda üzüldüğüm şeyler kadar üzülmediğim şeylerde var. Fakat bunlar gerçekten başka zamanın muhabbetleri.

Artık fazlasıyla ayağa kalkmanın zamanının geldiğini düşünüyorum. Özellikle şu 3 aydır yaşanan korona virüsü sıkıntılarından sonra bir çok insan gibi bende ruh hali olarak yeni bir dünyaya yelken açacağım. Bu macerayı ise size yine gündelik içerisinde detaylıca aktaracağım. Şimdilik hoşça kalın, takipte kalın!

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe