Minecraft Nether Rehberi ve 2020 Güncellemesi

Minecraft oynayan oyuncuların merakla gitmek için sabırsızlıkları bir bölge olan Nether bölgesi için hazırlamış olduğumuz bu rehber bir çok oyuncuyu şaşkına çevirmeyi başaracak! Nether bölgesi hakkında bir çok detaya ulaşabileceğiniz Minecraft Nether Rehberi isimli makalemizde aynı zamanda 2020 Nether güncellemesi detaylarını da bulabileceksiniz.

Minecraft Nether Rehberi

Minecraft oynayan oyuncuların korkulu rüyası haline gelen Nether cehennemi portalı açtıktan sonra dahi çıkan seslerle bizi ürkütmeyi başarıyor. Peki bu rehber nasıl bir rehber?

Nether Bölgesine Nasıl Gidilir?

Nether’a gitmeden önce mutlaka iyi bir hazırlık yapmanız gerekmektedir. Bu hazırlıkların en önemlisi bol bol elmas bulmanız olacaktır. Bunun sebebi elmas kazma yapabilmeniz için. Elmas kazma yaptıktan sonra çevrenizde bulunan obsidyenleri farmlayıp onları güzelce dizmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra bir çakmak yardımıyla yaptığınız portalı aktif edin.

Nether Bölgesinde Bize Lazım Olacak Eşyalar

Portalımızı oluşturduk ama hurra diye giriş yapmayacağız. Tehlikeli bir yer olduğu için sağlam ve doğru malzemelerle gitmemiz bizim için yararlı olacaktır. Zırhımızı, kılıcımızı, oku ve yayımızı, fenerimizi ve çok miktarda yiyeceğimizi aldıktan sonra hazırız demektir.

Minecraft maden ve görev rehberi yazımızda da bir çok faydalı içeriği bulabilirsiniz.

Özellikle eşyalarımızı demirden yapmaya özen gösterelim, dayanıklı oldukları için. Orada çok fazla vakit geçireceğimiz için yiyecek en önemli noktalardan biri durumunda. Bu eşyalar ile gittiğimizde çok fazla sorun yaşamayacağınızı söyleyebilirim.

Nether Bölgesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Normal yaşadığınız yere göre burada lavlar çok daha hızlı akmaktadır. Bundan dolayı bir yeri kazarken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Burada bulunan zombiler çok dost canlısı değildirler. Özellikle elinizde kılıç görürlerse hemen atağa geçerler. Bundan korunmak için elinizde bir şey olmadan gezmenizde yarar var. 

Nether Bölgesinde Bulunan Yaratıklar

Nether Bölgesi’nde çok fazla ilginç yaratıklar bulunmaktadır. Bunlar; alaz, zombi domuz, wither iskeleti ve ghast olarak sayabiliriz. Şimdi bu yaratıkları detaylı olarak inceleyelim.

İlk yaratığımız olan alaz, alev fırlatmasıyla bilinmektedir. Nether’da bulunan kalelerde yaşarlar. Alazlardan kurtulmanın en kolay yolu üzerlerine kartopu atmaktır. Öldürdüğünüz takdirde blaze çubuğu düşürebilir ve bu sayede iksir yapabilirsiniz.

İkinci yaratığımız ise zombi domuzlar. Alazların aksine hemen saldırmazlar. Biraz daha yumuşak kalpli sayılabilirler. Ama elinizde kılıç tutuyorsanız o zaman vay halinize. Öldürdüğünüz zaman üzerinden altın parçaları düşmektedir. Belli bir sayı altın parçasını toplayarak bir tam altın yapabilirsiniz.

Üçüncü yaratığımız olan wither iskeletleri, normal iskeletler ile hemen hemen aynıdırlar. Tek farkları ellerinde kılıç olmasıdır. Öldürdüğünüzde wither kafası düşmektedir.

Son yaratığımız ise ghast isimli yaratıklar. Bu ghastların öyle bir sesi vardır ki ilk duyduğunuzda çok fazla ürpereceksiniz. Resmen korku filmi izliyor hissine kapılacaksınız. Özelliği ise alazlar gibi alev topu fırlatmasıdır. Öldürdüğünüzde ghastın gözyaşını düşürebilirsiniz.

Minecraft Nether 2020 Güncellemesi

Microsoft, Minecraft yapımcısı olan Mojang’ı satın aldıktan sonra birçok yenilik getirmeye başlamıştır. Özellikle bu yıl getirdiği Nether güncellemesi çok ses getirmiştir. Şimdi bu güncelleme ile gelen yeniliklere göz atalım.

Oyuna çok fazla yeni blok eklenmiş durumda. Bunlar; bazalt blokları, çarpık yumru bloğu ve daha sayamadığımız çok blok bulunmaktadır. Ayrıca sadece Nether Bölgesinde yetişen nether filizleri ve çarpık köklerde oyuna eklenmiş durumda.

Bu güncellemenin en önemli yeniliklerinden bir tanesi de Netherit adlı materyal. Öyle bir materyal ki bunu kullanarak elmastan bile daha güçlü bir zırh yapabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacağız?

Netherit Nasıl Yapılır?

Nether’a giriş yaptıktan sonra antik kalıntı bloğunu bulun ve bunu kazmaya başlayın. Kazdıktan sonra fırında iyice ısıtın. Isıttığınız bu malzemeyi altın külçesi ile birleştirin. Bu şekilde Netherit elde edebilirsiniz.

Netherit Özellikleri Nelerdir?

Peki bu Netheriti yaptık da ne işe yarıyor, diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Üstte te belirtmiştim elmastan bile dayanıklı zırh yapılıyor diye ama fazlası da var. Mesela normal eşyalarınız lavın üstündeyken yanarak kaybolabiliyor.

Ama Netherit ile yapılmış eşyalar asla yanmıyor, ateşe çok dayanıklı oluyor. Bu materyalden yaptığınız aletler, normallerine göre çok hızlı çalışmaktadır. Bunun gibi birçok avantajı vardır. Ama unutmayın ki çok nadir bulundukları için ne yapacağınıza iyi karar verin.

Kısacası Nether Bölgesi, Minecraft’ın en heyecanlı ve aynı zamanda en korkunç yeri konumundadır. Yeni bir oyuncu iseniz buraya girmemenizi öneriyorum. İyice hazırlık yapıp oyun mekaniklerini çözdüğünüz zaman girip, çok keyifli ve aynı zamanda çok kanser edici saatler sizleri bekliyor.

Ayrıca Minecraft 2020 Nether güncellemesi ile çok daha keyifli ve aksiyonlu olmuş durumda. Oyunu satın almak için Mojang veya Microsoft sayfalarını kullanabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar diliyorum.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe