Minecraft Görev ve Maden Rehberi

Hazırlamış olduğum bu küçük Minecraft rehberinde oyun içi görevler ve madenler hakkında bilgi vereceğim. Özellikle değerli ve değersiz taşlar hakkında iyi bir fikir sahibi olabileceğiniz bu rehber Minecraft oynarken size birazda olsa yardımcı olacak. O zaman sizlere minecraft görev rehberi ve minecraft maden rehberi sunalım!

Minecraft Görev Rehberi

Minecraft’ta birçok mod bulunmaktadır. Bunlardan biri olan hayatta kalma modunda birçok görev bulunmaktadır. Şimdi bu görevleri inceleyelim.

Oyunun istediği en basit görevlerden ilki envanter alma görevi. Bu görevi yapmak için klavyemizde bulunan “E” tuşuna basarak envanterinizi görüntülemek yeterlidir. Diğer bir görev ise odun bulma görevidir. Çevremizde bulunan ağaçları keserek bu görevi bitirebilirsiniz. Kıyaslama isimli görevi ise çalışma masası yaparak tamamlamak mümkündür.

Madencilik zamanı görevinde, oyun bizden madenleri kazabilmemiz için kazma istemektedir. Bu göreve benzer olan saldırı ve tarım zamanı isimli görevler ise yine oyunu oynarken bizim yanımızdan hiç ayırmayacağımız kılıç ve çapa eşyalarını istemektedir. Yine farklı görevler olarak deri toplama, pasta yapma, balık yakalama, elmas topla gibi zaten oyunu oynarken kendiliğinden yapılacak görevler de bulunmaktadır.

Bu görevlerin tamamına oyun içerisinde bulunan başarımlar bölümünden ulaşabilirsiniz. Her bir görevi tamamladığınız zaman ekstra bir başarım kazanıyorsunuz.

Minecraft Maden Rehberi

Hayatta kalma modunda madenlerden elde edeceğimiz taşlar çok önemli değere sahiptir. Özellikle fırında işlenerek çok kullanışlı eşyalar elde edebiliriz. Madenden çıkan cevherlere baktığımızda; kömür, demir, lapis lazuli, altın, elmas, kızıltaş, zümrüt ve kuvars çıkmaktadır. Şimdi bunlara detaylıca bakalım.

Kuvars

Oyun sunucusuna gelen güncelleme ile birlikte gelen “Kızıltaş” adlı güncelleme ile eklenen bir maden çeşididir. Nether bölgesinde bulunan tek maden olma özelliğini taşımaktadır.

Zümrüt

Oyunda bulunan çok nadir madenlerden birisi olma özelliği taşıyan zümrüdü farmlamak için mutlaka demir kazma kullanmak gerekir. Ayrıca oyunda bulunan köylüler ile alışveriş yaparken de kullanılmaktadır.

Kömür

En çok bulunan maden çeşididir. Yeryüzünde, mağaralarda, hatta deniz diplerinde bile bulunma imkanına sahiptir. Herhangi bir kazma ile farmlamak mümkündür. Yemekleri pişirmek, değerli taşları eritmek için kömür gereklidir.

Demir

Kömür kadar çok çıkmasa da kolaylıkla bulunabilen bir madendir. Demir farmlayabilmek için taş kazmaya ihtiyaç vardır. Birçok eşyanın yapımında demir kullanılmaktadır. Ayrıca bazı eşyaları güçlendirerek dayanıklılıklarını arttırmaktadır.

Lapis Lazuli

Önemi çok az olan bir madendir. Tek işe yarar yanı ne diye soracak olursanız; büyü masası üzerinde büyü yaparken oradan gelecek olan büyüyü görmenize yardımcı olmaktadır. Başka bir işlevi bulunmamaktadır.

Altın

Değerli sayılabilecek madenlerden biri olan altını farmlamak için demir kazma gereklidir. Fırınlarda altın külçesine dönüştürerek birçok eşya yapımında kullanabilirsiniz.

Elmas

Oyunda bulunan en değerli ve işlevli madenlerden biridir. Çok nadir bulunmaktadır. Elmastan yapılan kazma, kılıç vs. gibi eşyalar oldukça dayanıklı ve güçlü olmaktadır. Demir kazma ile farmlamak mümkündür.

Kızıltaş

Bu madenin en önemli özelliği elektriği iletmesidir. İletken yapısından dolayı elektrikli devreler yapmak mümkün olmaktadır. Ayrıca Mouse ile üzerine tıkladığınızda etrafına ışık saçmaktadır.

Minecraft görev ve maden rehberi makalemizde kısaca oyunda bulunan görev yapısından ve çıkan değerli taşlardan bahsetmeye çalıştım. Aynı zamanda daha fazla oyun rehberleri için oyunlar kategorisine göz atabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe