Makale Yazarları ile SEO ‘da Yükselmek Mümkün Mü?

SEO her ne kadar bir yapay algoritma olsa bile son nokta olarak kullanıcı deneyimini ele aldığı için bu yazıda makale yazarları ile yükselmek mümkün mü sorusuna yanıt bulacağız.

Tamamen şahsi fikirlerime dayalı bu sorunun cevabı benim gözümde hayır! Yükselmek mümkün değil! Neden mi? İşte size tek tek sebeplerini sıralayayım ve hep beraber bu konuyu tartışalım!

Kalitesiz Yazarlar Topluluğu!

Webmaster dünyasında özellikle ülkemizde her önüne gelen kendisini yazar zannettiği için oldukça kalitesiz bir kitle mevcut. İyi bir ek gelir kapısı olarak görülen bu meslek sadece özgünleştirme üzerine kurulu. Özellikle büyük siparişlerde karşımıza çıkan tablo beni fazlasıyla haklı çıkarmaya yetiyor diyebilirim. Kelime tekrarları, bir konuyu gereksiz uzatmak ve asıl anlatımdan uzak durarak ciddi bir anlam bozukluğuna yol açmak benim en sık gördüğüm şeyler arasında diyebilirim.

Elbette bir çok kaliteli yazarda mevcut. Fakat kimse internet sitenize kendi sitesi gibi emek vermez, vermek istemez. Bu yüzden bir çok sektörde kendi makalelerinizi hazırlamanız seo açısından sıralamalarda yükselmek ve daha iyi sonuçlar elde edebilmeniz adına çok daha faydalı olacaktır.

İçerik Kısıtlılığı

Bu sektörde yer alan bir çok yazarın kesinlikle makale yazmanın ne demek olduğuna dair en ufak fikri bile yok. Aynı makaleyi farklı anlatımlarla belki 100 kişiye hazırlamaları buna en büyük sebep. Bir bilgi doğruda olsa yanlışta olsa yayılmış ise tüm yazarlar aynı makaleden yararlanıp yeni makalelerini hazırlarken bunu özgünleştirmeye çalışıyorlar. En ufak bir araştırma ve konuya hakim olma durumu yok. Bu durumda sektörü büyük bir kirliliğe ve içerik kıtlığına sürüklüyor!

Aradan Çıksın Yazıları

Bir diğer konu ise sektörde taban fiyatların gerçekten dipte yer alması. Bu durumda sipariş sayılarını artırırken makale yazarlarınında vakit olarak sıkışmasına yol açıyor. Durum böyle olunca benim “aradan çıksın” olarak isimlendirdiğim geçiştirme yazılar ortaya çıkıyor. Büyük bir hevesle siparişinizi beklerken siparişiniz teslim edilince o makaleleri bir daha görmek istemediğiniz bir köşeye atıyor yada siliyorsunuz. Son 6 ayda 200den fazla makaleyi bu sayede çöpe attım. O kadar kötüydüler ki paravan sitelere bile yüklemedim.

İlgi-Bilgi Alanı Dışında Yazılar!

Sektörün geldiği son nokta demeyeceğim. Çünkü Türkiye’de makale sektörü yaygın bir hal almaya başladığından beri hiç bir yazar kendi bilgi alanında yazılar yazmayı tercih etmiyor. Gerçek hayatta mesleği yada okuduğu bölüm A ise Z makalesi yazmaya çalışan bir kişi ne kadar verimli bir şey ortaya çıkartabilir ki? Fakat bir çok makale yazarında göreceğiniz üzere hepsi her konuya hakim ve her konuda makale yazabiliyor.. Çünkü makale yazmak onlar için sadece özgünleştirmek üzerine!

Toplu Satış Yapanlar, Firmacıklar!

Makale yazımı üzerine elbette firmalar ortaya çıkacaktı. Çıktılar. Fakat bu firmaların benim gözümde isimleri firmacık. Yazar ekipleri tamamen eş dost akraba ve öğrenci evlerinden ibaret olan bu kişiler en başta uzak durulması gerekenler arasında yer alıyor! Çünkü işi bu denli ticarete dökenler sürümden kazanma mantığı ile günlük 1000 makaleye kadar sipariş alabiliyorlar! Bu durum ne demek? Spam, kalitesiz makale. SEO düşmanı makalelerden nefret ediyorsanız sizde benim gibi ilk olarak bunlardan uzak durabilirsiniz.

SEO ve Satın Alınan Makaleler!

Bu konuya büyük bir özet geçmek gerekirse eğer SEO konusunda başarılı olmak, sıralamalarda yükselmek ve gelir elde etmek istiyorsanız uzun vadede kesinlikle makalelerinizi kendiniz hazırlamalısınız. Eğer dışarıdan destek almak istiyorsanız da yine satın aldığınız makaleleri tamamen gözden geçirmeli, içlerine kendi sihrinizi eklemeli ve onları ekmek teknenize o şekilde yerleştirmelisiniz. Unutmayın, sizin katacağınız sevgiyi hiç kimse katamaz. Eğer bir gün alanında uzman ve yaptığı işe değer veren bir makale yazarına denk gelirseniz o kişiyi el üstünde tutmayı unutmayın. Çünkü bu sektör ülkemizde hiç iyi bir yerde değil.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe