Leyla ile Mecnun (O Gemi Bir Gün Gelecek!)

Leyla ile Mecnun

Son zamanlarda yabancı dizi kısıtlılığı ve yeni çıkan dizilerin bana çok hitap etmemesi nedeni ile küçük bir nostalji yapmak istedim! Nadir olarak izlediğim Türk dizilerinden favori dizim olan Leyla ile Mecnun dizisine tekrar başladım.

Bu kararı almam beni pişman etmeyecek! Çünkü Leyla ile Mecnun daha önce en az 10 kere izlediğim bir dizi. Belki de yerli & yabancı fark etmeksizin en sevdiğim 5 diziden bir tanesi diyebilirim. Peki neden mi tekrar izlemek kafama esti? Bugün bir haber gördüm. TRT diziyi yayından durdurduğundan beri ilk defa tekrar Leyla ile Mecnun bölümlerini yayınlayacak!

Bildiğiniz gibi dizi olaylı bir şekilde final yapmak zorunda kalmış ve yarıda kesilmişti. Bu yüzden tekrar yayınlanacak olması ve televizyon ekranlarında görmek oldukça güzel olacaktı. Fakat Leyla ile Mecnun öyle bir dizi ki 1 günde televizyon ekranlarından reklamlarla beraber yayımlanacak 2 bölüm yeterli olmayacaktı. Bu yüzden yine restorasyonu yapılmış yüksek çözünürlükte izlemek için YouTube’a başvuruyu yaptık!

Leyla ile Mecnun Nasıl Bir Dizi?

Absürt komedi dizilerine özellikle yabancı ülkelerde fazlasıyla rastlarız. Fakat ülkemizde görmek ayrı bir güzel. Ayrıca görmekle yetinmeyip bunu başarmaları çok çok daha güzel!

Dizinin Tam Adı: Leyla ile Mecnun
Dizinin Yayın Yılları: 2011-2013
Yayınlandığı Kanal: TRT

Absürt komedi olarak çıkmasına bakmayın. İçerisinde her türlü duyguyu barındıran eşsiz bir kadro, eşsiz bir senaryo. Türkiye’de dizi kültürünü değiştiren eşsiz bir yapıt! Fakat her ne kadar bu kadroyu sevsem de gidip devlet kanalında devlete laf göndermek yaptıkları en büyük hata oldu. Öyle ki bu ekip yaptığı sonraki projelerde de tutunmayı başaramadı. Leyla ile Mecnun’u bize sevdirenler yine elimizden alan olmayı başardılar. Neyse! Elbette konu bu değil.

Yeri geldiğinde fazlasıyla güldüren, yeri geldiğinde ise hüngür hüngür ağlatabilen ender dizilerden bir tanesidir. Bir çok oyuncu ile yeni tanışmamıza rağmen kendisini sevdiren nadir dizilerden olması da bu diziyi tekrar tekrar izlemek için ekstra bir neden oluyor!

Leyla ile Mecnun Dizisinin Konusu!

Leyla ile Mecnun konu olarak Mecnun’un Leyla’ya aşık olmasını ve onunla yaşadığı konuları ele almaktadır. Fakat bu maceraya atılırken yalnız değildir. Kendisinin yanında Ak Sakallı Dede, Hırsız Yavuz, İsmail Abi, Erdal Bakkal ve en yakın arkadaşı Kaan gibi dostları yer almaktadır. Kadronun efsanevi ve samimi oyunculuğu bu ekibi gerçekten eşsiz kılmaya yetiyor!

Zengin kız fakir oğlan görüntüsü ile başlayan dizi zamanla bir çok sürprize yer veriyor ve senaryo tahmin etmediğiniz bir hal almayı başarıyor. Fazlasıyla tahmin edilemez bir dizi olan Leyla ile Mecnun’u izleyip bitirdiğiniz zaman aynı zamanda yayınlanmayan finalini de izlemeyi unutmayın! Orada da ekstra bir şaşkınlık yaşayacaksınız..

O Gemi Bir Gün Gelecek İsmail Abi!

Dizide favori yan karakterim olan İsmail Abi gerçekten oyunculuğu ile büyük bir fark yarattı desem yanlış olmaz. Ona yazılmış olan senaryonun hakkını verdi ve büründüğü karakterin bize tüm özelliklerini fazlasıyla yansıttı. Senaryo yazarı Burak Aksak’ı da ayrı tebrik etmek lazım. Gerçekten diziyi sevdiren faktörlerden bir tanesi de gemi muhabbeti oldu.

O geminin hikayesi hangimizi hüzünlendirmedi ki? O gemi gelecek İsmail Abi! Bir gün gelecek!

Bir Hırsız Bu Kadar Yavuz Olabilir Mi?

Başlarda bizi fazlasıyla güldüren Yavuz Hırsız dış yan karakter gibiydi. Fakat o da rolünün hakkını vermeye başlayınca güldüren Yavuz yerini ağlatan Yavuz’a bıraktı. Hikayesiyle, başına gelenlerle bizlere kendini sevdirmeyi başardı!

Dedeler!

Biri Ak Sakallı Dede, diğeri ise öyle yoldan geçen bir dede! Diziye nasıl güzel renk kattılar değil mi? Fazlasıyla hoş bir hava katmayı başaran bu dedeler bizi güldürmeyi de eğlendirmeyi de ağlatmayı da fazlası ile başardılar!

Leyla İle Mecnun İzlenir Mi?

Tüm karakterlerin harikalığı bir yana, Leyla ile Mecnun dizisi izlenir mi? Elbette izlenir! Benim gibi yerli dizileri sevmiyorsanız ve komedi dizilerine hakimseniz Leyla ile Mecnun kesinlikle şans vermeniz gereken dizilerden bir tanesi. Diziye ısınana kadar izledikten sonra bağımlısı oluyor, bırakamıyorsunuz.

Türkçe içeriğe bir şans vermek istiyorsanız bence en güzel seçeneklerden bir tanesi L & M! Eğer hala izlemediyseniz ve bu makaleyi gördükten sonra izlemeye başladıysanız sizde fikrinizi sunabilir ve diğer izlemeyen kişiler için bir görüş bırakabilirsiniz.

Diziyi Youtube ve Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Ayrıca her pazartesi gecesi TRT ekranlarında 2 bölüm art arda olarak izleme şansınızda mevcut.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe