Legends Of Runeterra

2020 yılında çıkan Legends of Runeterra, kart oyunlarına yeni bir soluk getirmiş durumda. Riot Games, yeni oyunlarıyla 2020 yılına tam anlamıyla damga vurdu. Valorant ve Legends of Runeterra ile bambaşka bir seviyeye geçtiler. 30 Nisan itibariyle tam olarak çıkışını yaptı. Sadece bununla da kalmadılar. Aynı zamanda mobil platformlarda da oynanabilir durumda ve en önemlisi de Türkçe dil desteği oyuna eklenmiş. Şimdi Legend of Runeterra’nın diğer kart oyunlarından farkına ve oyunun özelliklerine bakalım.

Legends Of Runeterra Oynanış

Kısaltılmış adı ile LoR’da ki en önemli olay, atak yapma ve defans yapma olmak üzere iki kısım olması. Bu sistem oyunun içine öyle bir koyulmuş ki ilk başta biraz alışması zor oluyor. Turun kimde olduğunu bazen anlayamıyorsunuz. Yani şöyle açıklayabiliriz, tur içinde bir oyuncu saldırı yaptıktan sonra, diğer oyuncu o saldırıyı karşılayabilmektedir. Diğer tura geçtiğinde bu sefer tam tersi olmakta. Diğer kart oyunlarında olduğu gibi, LoR’da da her tur size geldiğinde bir adet kart çekiyorsunuz. Yine aynı zamanda mana sistemi var. Ne kadar mananız var ise, o kadarlık hamle yapabiliyorsunuz. 

İki oyuncunun da nexus adı verilmiş canları bulunmakta. Hedefiniz rakibinizin canını sıfıra indirmek. Bu canların miktarı ise 20. Oynanış olarak Hearthstone ve Magic The Gathering oyunlarının karışımı diyebiliriz.

Legends Of Runeterra Şampiyon İncelemeleri

Oyunda üç tip kart bulunmakta. Bunlar, şampiyon, müttefik ve büyü kartları. Şampiyon kartları, LOL oyununda ki şampiyonlardan oluşmakta ve oyun içinde seviye atlayarak daha da güçlü olan kartlardır. Ama bu seviye atlamalarında çeşitli gereksinimleri bulunmakta. Birkaç örnek verecek olursak, Jinx kartının seviye atlayabilmesi için elinizde hiç kartın olmaması gerekiyor veya Tryndamare kartının seviye atlaması için oyun sırasında ölmesi gerekiyor gibi şartlar bulunmakta. Müttefik kartları ise, bildiğimiz minyon kartları. Yani özellikleri olan kartlardır. Büyü kartları ise, rakibin ataklarını durdurmak, kendi minyonunuza özellik verme gibi birçok işe yarayan çok amaçlı kartlardır.

Legends Of Runeterra Bölgeleri

Oyunda LOL dünyasından da bildiğimiz altı farklı bölge bulunmaktadır. Bunlar kadar Freljord, Ionia, Piltover & Zaun, Noxus, Demacia ve Gölge Adalar olarak sayabiliriz. Ama sadece bunlarla sınırlı kalmıyor. Oyun sürekli olarak güncelleme alıyor ve son güncelleme ile birlikte Bilgewater Bölgesi’de oyuna eklenmiş durumda. Bundan dolayı belirli bir sayı vermemiz hata olur, ama biz yine de temel olarak verdik.

Legend of Runeterra grafikleri ve animasyonlarıyla da sizleri çok etkileyeceğinden eminim. Oyun tahtasında kullanılan canlı renkler, hasar animasyonlar, şampiyon efektleri ve ayrıca konuşmalar bile sizi içine alması için yetiyor. Bundan dolayı LoR’u mutlaka denemenizi öneriyorum. Eğer LOL evrenini ve hikayesini seviyorsanız, üstüne de strateji benim işin diyorsanız zaten oyuna çoktan başladığınızı tahmin edebiliyorum. Şimdiden herkese iyi oyunlar dilerim.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Bir arkadaşım 10 sene öncesinin parasıyla 300 TL verip sanal bir at almıştı oyun için. At At bildiğin at.. İnanamamıştım. Hala da inanamıyorum.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe