WordPress Kişisel Bloglar İçin En İyi SEO Eklentisi

Kişisel blog tutmayı hobi haline getirmiş ve benim gibi vazgeçemeyenler için sizlere çok güzel bir eklenti tanıtacağım. Klasik hale gelen Yoast SEO ve All In One SEO eklentileri dışında önereceğim bu eklenti sayesinde artık yazı yazarken belli kurallara takılı kalmayacak ve özgür bir şekilde yazılarınızı yazabileceksiniz. SEO Framework sizi kurtarmaya geliyor!

SEO Framework Eklentisi

Eklentinin Tam Adı: SEO Framework
Eklentinin WordPress Sayfası:
https://tr.wordpress.org/plugins/autodescription/
Eklentinin Ücreti : Ücretsiz
Desteklediği Sürümler: WP 3,5 ve üstü

Eklentinin kurulumu fazlasıyla kolay. Diğer eklentiler gibi panelden rahatlıkla indirebilir, aktif edebilirsiniz. Hatta diğer eklentilere göre daha kolay bir yönü var. Sitenizin durumuna göre en iyi ayarları sizin yerinize otomatik olarak yapıyor. Fakat siz tekrar bir göz atmayı ihmal etmeyin.

Yüksek ziyaretçi sayısına sahip bir çok blog yazarının bildiği üzere Yoast ve All In One fazlasıyla cpu tüketen ve sistemi yoran bir eklentidir. SEO Framework eklentisi ise diğer eklentilere oranla %200 performans üstünlüğü sağlamaktadır. Bu oldukça önemli bir oran. Günlük ziyaretçisi 5000 üzerinde olan siteler için çok büyük sorgu fazlalılığından kurtulma kolaylığı sağlayacak kadar büyük bir oran..

SEO Barı
SEO BARI

Siteye eklemiş olduğunuz tüm içeriklerin panel listelemesine bu şekilde bir bar ekleyen eklenti sizlere sadece basit seo düzeyinde bilgilendirme ve hatırlatma sunuyor. Bu sayede sitenize girmiş olduğunuz içerikleri daha kolay yönetebilir ve özellikle seo konusunda meta ayarlamalarını daha iyi yapabilirsiniz.

Eklentinin tanıtım sayfası tamamen Türkçe olup, tüm özellikleri hakkında oradan daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Ekstra Notlar

Yazımın başında “özgür bir şekilde” gibi bir ifade kullandım. Bu ifadeyi kullanmamın sebebi bildiğiniz gibi Yoast SEO eklentisinin öneri adı altında örnek makale denetimidir. Her ne kadar kapatma seçeneğine sahip olsa bile bir çok blog ve makale yazarı yazılarını o kurallara uygun yazmaya çalışmaktadır. Fakat bu kuralların geçerlilik miladının dolduğuna inananlardan birisiyim. Ayrıca insanları belli bir kelime sayısında makale yazmaya zorlamak makalenin verimliliğini fazlasıyla düşürebilecek bir kriterdir.

Arama motorları ilk sıralara artık kullanıcılara “geçerli ve öz” bilgi veren siteleri çıkartmaya başlamıştır. Zirveyi yöneten haber sitelerinin yavaş yavaş düşmeye başlaması ise SEO kuralları açısından tarihi bir değişiklik sayılabilecek cinstendir. Bu konuya başka bir yazıda vakit bulabilirsem değinmeye çalışacağım.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

2 yorum

Melhuzat  -  6 Şubat 2020 / 15:13

Sevgili Mevlüt, Blogger hakkında da yazılar paylaşırsan güzel olur, başarılar…

Cevapla

Bilgilendirme için teşekkürler

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe