Injustice 2

Injustice 2

Injustice 2, ilk oyunun hikayesinin devamı olarak başlamaktadır. Artık Justice League resmi olarak dağıtılmıştır. Superman Luthor ve Wayne birlikte yeni olan bir hapishanede tutulmaktadır. Harley Quinn ise, Joker öldükten sonra Bruce ile “Tanrı’nın Gözü” isimli bilgisayarın önünde çalışmaktadır. Ancak dünyada oluşan olaylar böyle olmasına karşın oyun açılışı tam olarak burada yapmıyor. Brainiac’ın Krypton’a yaptığı saldırı sırasında aniden karşımıza çıkan Supergirl, henüz bir bebek olan Clark Kent ile birlikte Krypton gezegeninden kaçmayı başarır.

Ama aynı güzergaha doğru ilerlemeleri gerekirken Supergirl yolda yaralanır ve güzergahları birbirinden ayrılır. Hikayenin gerisini ise biliyorsunuz zaten. Clark Kent bulunuyor ve Superman oluyor. Supergirl ise yıllarca soğuk uykuda ve bedeni hiç bozulmadan kalıyor. O da sonrasında Wonder Woman ve Black Adam iş birliği ile bulunuyor. Tabi ki amaçları Superman’i hapishaneden kurtarmak ve istedikleri şeye hemen ulaşmaktır.

Injustice 2
Injustice 2

Bu kısmı uzun tuttum ama bunu yapmam gerekiyordu. Çünkü karşınızda öylesine eklenmiş bir dövüş oyunu hikayesi yok. Gerçekten sinematik kısımları çok tatmin edici, kökleri de bayağı derin meselelere dayanan bir hikaye var. Hatta eğer ilk oyunu oynamadıysanız ve direkt olarak ikinci oyuna dalacaksanız Injustice çizgi romanlarını bir şekilde internette bulup okuyabilirsiniz. İhtiyaç olan tüm bilgiler mevcuttur.

Günümüzde karakter ve mekanik farklılıkları dışında birbirlerinin aynısı gibi çıkan dövüş oyunları varken, Injustice 2’nin böyle güzel puanlar almış olması NetherRealm’in göğüsünü kabartmış olmalı. Injustice 2’yi diğer dövüş oyunlarından ayıran en büyük etmen sinematik hikayesi olsa da, kimse kimseyi kandırmasın, altı saatte bitiyor. Günümüzde çevrimiçi diğer oyunların tutmasının en büyük sebebi, bu oyunlarda ilerleme hissinin çok güzel veriliyor olmasıdır. Bu his ise dövüş oyunlarında çok mümkün olmamaktadır. Zira dövüş oyunlarında karaktere eşya kasmak, ona seviye atlatmak gibi mekanikler bulunmaz DENİYORDU. Alın işte size bunun örneği… Ve de çok da müthiş olmuş.

Injustice 2 Ekipman Sistemi

Injustice 2, bana dövüş oyunlarından yıllardır beklediğim şey olan ilerleme hissiyatını verdi. Oyunda maçların ve hikaye görevlerinin sonlarında rastgele olarak eşya kutuları çıkıyor ve içlerinden çıkan ekipmanlar ile karakterinizi donatıyorsunuz.

Injustice 2’de seçtiğiniz her karakteri, çevrimiçi bir oyununda yönlendirdiğiniz karakterlere benzetebilirsiniz. Yalnızca karakterini seçmek yetmiyor, onu daha güçlü olacak şekilde ekipman parçaları ile donatıyorsunuz. Injustice 2’de ekipmanlar klasik statlara sahiptir. Can, güç ve yetenek benzeri şeyler bulunmaktadır. Karakterinize taktığınız her ekipman parçası bir özelliği yükseltirken diğer bir özelliği düşürebiliyor. Örnek verecek olursam; ben oyun ilk başladığımda Catwoman karakterini almıştım. Yirminci seviyeye getirene kadar birçok stat dizilimi denedim ve sonunda doğru olanı bulmuştum. Sizde oyunu oynarken belli standartlara bağlı kalmayın ve sürekli yenilikçi olun.

Injustice 2 Oyun Modları

Gelelim oyun modlarına. Injustice 2’de klasik herkes tarafından bilinen senaryo modu, tek ya da iki kişilik dövüş modu ve multiplayer dövüş modunun yanı sıra bir de Multiverse adlı çok sağlam bir dövüş modu bulunmaktadır. NetherRealm Firması burada zekice davranarak, Multiverse modunda bulunan bölümleri gündelik, haftalık ve saatlik olarak güncellenebilir kılarak sistemi yeni tutmayı başarmıştır. Multiverse’de adından da anlaşıldığı gibi DC’nin paralel evreninde bulunan diğer kahramanlarıyla savaşma imkanı vermektedir. Ayrıca bölümün sonunda başarılı olursak ödül vermektedir.

Sonuç olarak Injustice 2 hem dövüş oyunu hayranlarını, hem de hikaye tabanlı oyunları seven oyuncuları çeken muhteşem bir yapımdır. Benim şuana kadar oynadığım dövüş oyunları içinde tartışmasız en iyisidir. Injustice 2 oyun incelemesi ile umarım sizlere biraz bilgi aktarmayı başarmışımdır.

Oyunun Steam Satın Alma Sayfası;

https://store.steampowered.com/app/627270/Injustice_2/

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe