Hakkımda

Günler haftaları, haftalar ayları, aylar ise yılları kovalarken 1992 yılında yakalamışım zaman akışını. Soğuk bir kış akşamında açmışım gözlerimi dünyaya. Şöyle bir etrafa bakındıktan sonra başlamışım ağlamaya.. Fakat ne fayda! Geldik bir kere dünyaya!

Bilgisayar ile tanışmam ise 6 yaşımda oldu. O dönemler böyle gelişmiş oyunlar, işletim sistemleri yada yazılımlar yoktu elbette. Fakat yine de eğlenmesini bilirdim. Kurulu olan 1-2 oyun ile bazen saatlerce vakit geçirsem de o dönemde internet kullanımının yaygın olmadığını söylemek isterim. Bu yüzden oyun aleminden sıkılmam ve yeni arayışlara girmem çok fazla gecikmedi. O dönemlerde tabi ki adsl yaygın değildi. Hatta çıkmamış bile olabilir tam hatırlayamıyorum ama marketlerde satılan internet paketleri vardı. Onlardan alır alır bitinceye kadar kullanırdım. Sosyal medyanında piyasada olmadığı o dönemde gördüğüm bir kaç internet sitesini beğenmem ile beraber web tasarım konusuna ilk adımı attım diyebilirim. Yine o dönemlerde web tasarım alanında meşhur olan bir şey vardı ki oda bilgisayarımıza kurduğumuz programlar ile HTML düzenleyerek site yapmaktı. Gel zaman git zaman derken yavaş yavaş bu işte ilerledim.

Blog konusunda ise ilk adımımı 11 yaşına girdiğim dönem attım. O dönemlerde ülkemizde pek fazla yaygın olmayan blog sektöründe belirli bir yer edindim diyebilirim. Hazır blog sayfalarından yada ücretsiz blog servislerinden uzak durarak kendi kodlamış olduğum çok basit bir yazılım ile blog dünyasında ilk yazılarımı paylaşmaya başladım. O dönemlerde internet kullanımı günümüzdeki gibi yaygın olmadığı için ziyaretçi sayısı da kısıtlıydı. Fakat belirli bir takipçi kitlem ile oldukça mutluydum. 2010 yılında ise bir değişiklik yapmak istedim ve kendi adımı taşıyan bu alan adını satın aldım. Daha sonrasında ise WordPress kullanmaya karar verdim. Bu sayede mevlut.net takipçileri ile buluştu diyebilirim.

3 yıl boyunca aralıksız paylaşım yaptığım blog günlük ortalama 30.000-40.000 arasında ziyaretçiye hitap ediyordu. Blog sektöründe böyle bir rakam yakalamak gerçekten oldukça zor diyebilirim. 3 yıl boyunca kaliteli bir kullanıcı kitlesine hitap ettikten sonra sitedeki yazıların fazlasıyla kişisellikten çıktığını fark ettim ve arkama dönüp bakmadan siteyi ve tüm yedeklerini silme kararı aldım ve uyguladım. Daha sonraki dönemlerde zaman zaman tekrar açmaya karar versem de doğru zamanı bir türlü yakalayamıyordum. Sanıyorum ki 2 kez aktif ettim fakat vakit yokluğundan dolayı yine silmek zorunda kaldım. Çünkü benim blog anlayışım tamamen güncelliğe ve özgünlüğe dayalı diyebilirim. İnsan kendi blog sitesindeki son yazıya bakıp ” 1 ay önce yazıldı ” gibi bir şey fark ediyorsa ciddi anlamda moral bozukluğuna uğrayabilir.

Kendim hakkımda bilgiler vermeye çalıştığım bu yazıda sizlere oturup tüm hayat hikayemi anlatmak istesem de buna ne benim ne sizin sabrınızın olduğunu düşünmüyorum. O yüzden blog sayfasında bulunan anekdot kategorisi içinden parça parça kesitler bulabilmeniz mümkün. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim, sevgiyle kalın.