Euro Truck Simulator 2: Scandinavia (İskandinavya)

Euro Truck Simulator 2, çıktığı günden bu zamana kadar çok büyük başarılar yakalamış bir oyun konumundadır. Bu başarının en büyük sebebi diğer firmaların yapmamış olduğu bir şeyi yapmasıdır. O da neymiş diye sorarsanız, kullanıcı geri dönüşlerini her zaman dikkate alması olmuştur. SCS Software Firması oyuncuların her olumlu ya da olumsuz dönüşünü değerlendirip oyuna birçok yenilik getirmiştir. Birçok DLC gibi İskandinavya eklentisi de bunlardan biridir. Bu rehberimizde İskandinavya DLC’sinin detaylarına bakalım.

Euro Truck Simulator 2: Scandinavia (İskandinavya) Bize Sundukları

İskandinavya DLC’si ile oyuna 27 yeni şehir ekleniyor. Şimdi soracaksınız sadece 27 şehir ile mi sınırlı bu eklenti? Tabi ki de hayır. Yeni şehirlerin yanı sıra birçok yenilikte bulunmaktadır. Mesela bu eklentiden önce sabahtan akşama geçiş direkt oluyordu, yani bir animasyon olmuyordu. Şimdi se yavaş yavaş aynı gerçek hayatta olduğu gibi bir geçiş oluyor. Bundan dolayı güneş gözlüklerinizi yanınızdan ayırmazsanız iyi olur. Ayrıca çevre unsurları da çok daha ayrıntılı olarak işlenmiş. En büyük yeniliklerden biri de konteynır limanları.

Başka bir yenilik ise, gerçek hayatımızda da sık sık karşılaştığımız HGS sistemi bu oyunda da karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede geçiş sırasında bariyerlerin önünde bekleyerek kaybolan vakitler ortadan kalkıyor. Hatta bazı ülkelerde o kadar çok geçiş ücreti alınan yer oluyordu ki hemen hemen her kilometre de dur kalk yapmak zorunda kalıyorduk.

Steam Başarımı Olmayan DLC, DLC Değildir!

Sizde benim gibi Steam başarımı bitirme hastasıysanız, bu DLC size 8 adet birbirinden keyifli görev veriyor. Yeni çıkan oyunlar, oyuncu çekmek için başarım eklediğini biliyoruz. Ama firmalar aynı hassasiyeti DLC’ler için göstermiyor. Bu da SCS Software Firmasını bir adım öne çıkarıyor. Sadece bu DLC’de değil diğer çıkardığı tüm DLC’lerde de başarımlar mevcuttur. 

Tırlar İkiye Ayrılır: Mercedes ve Diğerleri

Mercedes markasını bilmeyen yoktur. Çocukluğumuzdan beri televizyonlarda, sokakta yani kısacası her yerde en çok karşımıza çıkan araç modellerinden biri konumundadır. Ama gelin görün ki böyle bir oyunda neden yok diye sormadan geçemiyorduk. Artık bu sorunun cevabı gelmiş durumda. İskandinavya DLC’si ile birlikte Mercedes markası da resmi olarak oyuna gelmiş durumda. Sanırım Mercedes ile SCS Software artık marka anlaşması yapmış oldular. 

Sadede Gel Artık! Sonuçta Nasıl Bir DLC?

Sonuç olarak Euro Truck Simulator 2: Scandinavia (İskandinavya) DLC’si gerçekçiliği artıran önemli bir eklenti. Ama biçilmiş olan 29 TL’lik fiyat biraz fazla gibi. Neredeyse oyun fiyatına DLC gibi olmuş. Bu da biraz can sıkıcı bir durum. Ben oyunu oynarken çok büyük keyif alıyorum diyorsanız, mutlaka almanızı öneririm. Ama sadece arada zaman öldürmek için giriyorum diyorsanız, olmasa da olur tarzında bir DLC diyebilirim. Özellikle Steam indirimlerini beklerseniz %60 – 70 arası indirimler gelmektedir. O zaman almak en mantıklısı. Herkese şimdiden iyi oyunlar dilerim.

Bu oyuna sahip olmak için Steam kullanabilir ya da alternatif platformları tercih edebilirsiniz. Fakat şunu mutlaka söylemeliyim ki DLC için demiyorum ama Euro Truck Simulator 2 oyununu mutlaka deneyimlemeniz gerekiyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe