Euro Truck Simulator 2 Road To The Black Sea

5 Aralık 2019 tarihinde çıkan Road To The Black Sea DLC’si, özellikle bizleri oldukça mutlu eden içeriklere ve yeniliklere sahip. SCS Software firması bizim insanımızı ilk olarak 2012 yılında oyuna getirdiği Türkçe dil yaması ile kazanmıştı. Şimdi ise Türkiye’de bulunan bazı şehirleri bu DLC ile oyuna
getirerek tekrar gönlümüzü kazanmayı başardı. Şimdi detayları ve yenilikleri birlikte inceleyelim.

 Euro Truck Simulator 2 Road To The Black Sea Yeni Şehirler

Bu DLC ile birlikte Romanya ve Bulgaristan’da bulunan şehirlerin eklendiğini görüyoruz. Ayrıca bizim ülkemize de yer verilmiş durumda ama sadece bir kısmı. Trakya bölgesinde bulunan Edirne, Tekirdağ ve İstanbul bölgesinin bir kısmı yenilikler olarak dikkat çekiyor.

Edirne’ye Geldik mi Be Ya

Evet, sonunda büyük an gelmişti. Yükümüzü aldık ve Türkiye’ye Edirne üzerinden giriş yapmak için Hamzabeyli sınır kapısında bekliyoruz. O kadar gurur verici ve güzel bir duygu ki bizzat yaşamanız lazım. Gümrük geçiş bedelini ödedikten sonra artık topraklarımıza giriş yapmış oluyoruz. SCS Software Firması’nın en iyi yaptığı şey gerçeklik hissini oyunculara verebilmesidir.

Topraklarımıza ilk giriş yaptığımız Edirne üzerinde bunu görebiliyoruz. Özellikle reklam panoları ve direklerde, kendi reklamları yerine; bizim yerli ve milli reklamlarımızı ve ürünlerimizi koymuşlar. Bu olayı gerçekten çok takdir ettim. En ufak ayrıntılara kadar araştırıp tüm yenilikleri ona göre getirmişler. Aynı durumlar Romanya ve Bulgaristan ülkeleri için de geçerli. Oralara da gittiğinizde yine aynı duyguları yaşıyorsunuz.

Ahh İstanbul, İstanbul Olalı…

İstanbul’a girdiğimiz zaman ilk dikkat çeken detaylardan biri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan bir logo görmekteyiz. Adamlar buna kadar düşünmüşler. Ama gelin görün ki şehir içinde yapılanma olayı çarpık kentleşmeyi andırıyor. Artık bunu çizen grafiker arkadaş İstanbul’un hangi semtine gitti bilemiyorum. Bir diğer dikkat çekici husus Ankara’ya gidiş tabelaları.

Acaba bunun anlamı Euro Truck Simulator 2 Anatolia isimli bir DLC çıkarıp Türkiye’nin geri kalanını eklemek düşüncesi olabilir mi, bunu bilemeyeceğim ama olursa çok bomba olur. Hereksin merak ettiği konulardan birine gelelim, İstanbul trafiği. Herkesin bildiği gibi İstanbul trafiği insanı çıldırtan en önemli konu. Ancak oyunda daha sakin ve daha az yoğun bir trafik ile karşı karşıyayız. Keşke firma çalışanları saat 17:00 – 18:00 iş çıkışında gelip görseymiş İstanbul’u, o zaman ben onları görürdüm

Sonuç olarak Euro Truck Simulator 2: Road to the Black Sea DLC’si içerdiği Trakya Bölgesi şehirleri ile bizleri heyecanlandırıyor. Ama 48 TL’lik ücreti ile biraz soru işareti bırakıyor. İndirim dönemlerinde 15 – 20 TL’ye satılıyor, o zamanlarda almanızı tavsiye ederim.

Yok arkadaş sen 48 TL üzerinden puanlama yap derseniz 10 üzerinden 7 veriyorum. Euro Truck Simulator 2 hastasıysanız 48 TL’lik ücreti göz ardı edebilirsiniz. Bu oyuna ve DLC’ye sahip olmak için Steam kullanabilir ya da alternatif platformları tercih edebilirsiniz. Herkese iyi oyunlar diliyorum..

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe