Logitech C920 Kamera

Bir çok streamerın ilk tercihi olan Logitech c920 web kamerası ile görsellikte yeni bir çağ başlatmaya hazır olun..

Bilgisayar kullanırken aktif olarak kameraya ihtiyaç duyuyorsanız sanıyorum ki size önerebileceğim en iyi kamera Logitech C920 diyebilirim. Bu güne kadar kullanmış olduğum kameralara göre performans açısından açık ara önde olan bu ürün fiyat konusunda da cebinizi çok fazla yakacak cinsten değil. Eğer aldığınız ürünleri uzun süre kullanıyor iseniz fiyat konusunu çok fazla dert etmeye gerek olmadığını düşünüyorum. Tabi bu konunun kişiden kişiye farklılık gösterdiğini de unutmamak gerekiyor.

Logitech ürünlerine çoğu zaman negatif bakan biriyimdir. Fakat Logitech C920 ürününü kullanmaya başladıktan sonra firmaya bakış açım biraz da olsa gelişme gösterdi. Kalite olarak benzersiz bir ürün olsa da bu ürüne tanımladıkları yazılım ise benim gözümde sınıfta kaldı. Özellikle otomatik ayarlar konusunda oldukça kötü bir optimizasyona sahip yazılımdan kamera ayarlarını manuel bir şekilde kendiniz yapmanız gerekiyor. Başka kullanıcılar bu sorunu yaşadı mı bilemiyorum lakin ışıklandırma ve diğer bir çok tekniği denememe rağmen her seferinde ayarları oda ortamının durumuna göre değiştirmek zorunda kalıyorum.

Logitech c920
Logitech c920 dış görünüş olarak da ortama güzel bir görsellik katıyor..

Logitech c920 ile görsellikle yeni bir çağ açın..

İnternet üzerinde arama yaptığınız zaman genelde ürüm resimlerini tripod ile beraber görüyorsunuz. Fakat ürünün kutu içeriğinde herhangi bir tripod olmadığını belirtmek gerekir. Ürüne uygun tripod modellerinin fiyatları ise küçük olanlar için ortalama 20-25 lira, büyük olanlar için ise ortalama 80-120 lira diyebiliriz. Fakat küçük bir tripod fazlasıyla işinizi görecektir. Veya masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız tripod ihtiyacınız olacağını düşünmüyorum.

Logitech c920 kullanıcılarının büyük bir kesimi fiyat / performans olarak üründen fazlasıyla memnunlar. Ayrıca bu ürünü kullanan bir çok streamer olduğunu da belirtmekte fayda var diye düşünüyorum. Piyasadaki tüm işletim sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalışan bu ürünün fiyatı ise her mağazada büyük farklarla değişkenlik gösteriyor. Fakat ürünü yurt dışından sipariş etme şansınız var ise ortalama olarak 300 lira gibi bir maliyeti mevcut.

Eğer  web kamerası ihtiyacınız varsa ve aradığınız kameranın profesyonel olmasını istiyorsanız fiyat & performans bakımından c920 fazlasıyla işinize yarayabilecek bir kamera modeli. Eğer maddi durumunuz bu ürün için yeterliyse ürün rahatlıkla en az 2 yıl işinizi görecektir.