Kişisel Blog Sitelerinin 5 Faydası

Sosyal medyanın kişisel blog sitelerini öldürdüğünü düşünenleri yanıltacak nitelikte bilgiler. Kişisel blog sitelerinin en önemli 5 faydası.

Sosyal medyanın kişisel blog sitelerini yavaş yavaş öldürdüğü gerçeği ile yüzleşmek yerine, kişisel blog sitelerinin internet dünyasına kattığı 5 faydadan bahsetmek istiyorum.

Facebook ve Twitter gibi dünyaca ünlü sosyal medya platformlarının Türkiye’de yaygınlaşmasıyla beraber zamanın en popüler siteleri kişisel bloglar, deyim yerindeyse kepenkleri indirmeye başladı. Bu elbette köşeye atılacak bir problem değil. İnsanlar sosyal medyadan takip etmek istedikleri kişilere çok daha rahat ulaşabiliyor, onlarla etkileşime daha kısa sürede geçebiliyorlar.

Dünya üzerinde bir çok ülkede kişisel blog sitelerinin fazlasıyla önemsendiğini unutmamak gerekiyor. Bunun başlıca nedenleri ise;

Ek Gelir Kapısı

Kişisel blog siteleri düşündüğünüzün aksine hatrı sayılır miktarlarda para kazandırabilir.

Tamamen kişisel olan bir sitenin size gelir getirmeyeceğini düşünmek büyük bir hata olacaktır. Kişisel blog siteleri reklam ağlarından pek fazla gelir getirmese de reklam verenlerin en değer verdiği site kategorilerinden bir tanesidir. Bunun başlıca sebebi seo açısından önemli bir yere sahip olmalarıdır. Çünkü içerikleri özgün ve genellikle benzersiz yazılardan oluşur.

Geleceğiniz İçin En Önemli Yatırım

En önemli anlarınızı, hatıralarınızı, fotoğraflarınızı veya yaşadığınız unutulmayacak olaylarınıza yer verebilirsiniz.

Günümüzde çok fazla kişinin önemsemediği günlüklerin yerini Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarının aldığı önemli bir gerçek. Fakat bir gün profilinize girdiğinizde ya hiç bir şey bulamazsanız? Sosyal medya ile arası iyi olanların bildiği gibi bir profili 3-5 şikayet ile haklı veya haksız bir şekilde kapattırmak mümkün. Eğer kendinize ait bir kişisel blog siteniz olursa yıllar sonra bile herhangi bir içerik kaybetmez, paylaşmış olduğunuz anılarınıza kolaylıkla ulaşabilir ve en önemlisi o dönem ki profilinizi analiz edebilirsiniz.

Yeni Arkadaşlıklar

Sizin gibi bir çok blog yazarı ile yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Blog yazarlığı oldukça zor bir sanattır. Bu iki sihirli kelimeyi “blog yazarlığı” gerçek anlamda sanat olarak gören bir çok yazar, başka blog sayfalarını da takip etmekten keyif alırlar. Bu takip süreci zamanla kendini “yorum kardeşliği” dediğimiz evreye geçer. Bu evrenin bir üst aşaması ise yeni arkadaşlıklar edinmektir.

İş Başvurularınız İçin Ekstra Puan

Kişisel blog sayfanızı CV içerisine ekleyebilir ve iş başvurularında rakiplerinize göre avantaj sağlayabilirsiniz.

Bir çok kişi tarafından az bilinen bir gerçektir. Herhangi bir iş için başvuru yaptığınızda CV içerisine ekleyebileceğiniz blog siteniz size fazlasıyla iyi bir referans olabilir. Artık günümüzde iş alımlarında Word gibi basit programların kullanımını bilmek size herhangi bir ekstra puan kazandırmaz. Fakat kişisel bloglar iş verenlerin bilgi birikiminizi görebilmeleri ve sizi daha iyi tanıyabilmeleri açısından oldukça etkili bir araçtır.

Rahatlama Sebebi

Kendinize ait düşünce ve fikirleri paylaşabilir, huzur bulabilirsiniz.

Kişisel blog sahibi olmanın bir çok yararı var. Fakat belki de en önemli yararı insanlara huzur veriyor olmasıdır. Düşüncelerinizi, fikirlerinizi veya bilgilerinizi başkalarıyla paylaştığınız zaman büyük bir rahatlama hissedersiniz. Özellikle yalnızlığı seven bir kişiliğiniz varsa kişisel blog sahibi olmak sizde büyük bir fark yaratacaktır. Yazılarınızın okunup okunmaması hiç önemli değil. Önemli olan o duygu ve düşüncelerinizin bir şekilde dışa vurulmasıdır.

Oldukça zor bir sanat olan kişisel blog yazarlığı her ne kadar yerini sosyal medyaya bırakmış olsa da hatrı sayılır miktarda kaliteli blog aktif olarak kaliteli içerik üretmeye devam ediyor. Eğer bu işi gerçekten severek yapacağınızı düşünüyorsanız eminim ki diğer insanların sizden öğreneceği çok şey olabilir. Belki de kendinizi daha fazla geliştirmek için sizin böyle bir blog sayfasına ihtiyacınız olabilir..