Galatasaray: Beceriksizliğin Ötesindekiler!

Zamanında Galatasaray’ın çocuğu Bülent Korkmaz için 3 maçlık şans tanıyan sözde bağımsız taraftarın şimdi Tudor için neden sesi çıkmıyor?

Kendimi bildim bileli Galatasaray taraftarıyım. Belki de bir taraftardan çok daha fazlasıyım. Kendine taraftar diyenlerin, sözde takımını destekleyenlerin aksine ben ruhumu Galatasaray sevdasına atamış biriyim.

Galatasaray, son 10 sezonu ele aldığımızda 1 sezon harici tamamen ruhsuz oyuncuların birleştiği bir takım oldu. Bu yetmezmiş gibi son 10 yıldır seçilen yöneticiler ise tamamen kendi çıkarları uğruna o konumda bulunan, medyada boş boş konuşmaktan başka bir işe yaramayan vasıfsız insanlardan oluşuyor.

Peki meşhur taraftarımız? Her fırsatta takımına sırtını dönen.. Türkiye’de bulunan spor kulüplerini taraftarlar olarak kıyaslarsak belki de en vefasız ve koyun beyni olan bizim taraftarımızdır. Bağımsız taraftar oluşumu olan Ultraslan bizim tek taraftar grubumuz olduğu için geriye galan 25 milyon Galatasaray taraftarının düşüncesi, inancı hiçe sayılmaktadır.

Sözde Bağımsız Taraftar Grubu

Kendi değerlerimizi kovmaktan beter eden bu grubu kimlerin yönettiği ise tamamen ortadadır. Benim gözümde bu asil formayı Metin Oktay sonrasında onuruyla, gururuyla, hakkıyla taşımış tek isim olan Bülent Korkmaz için 3-5 maç sonrasında istifa diye bağıran siz değil miydiniz sözde taraftar grubu? Bu adamın hiç mi hakkı yoktu 1 sezonu kötü de olsa bitirmeye? Soyadı “Korkmaz” olduğu için mi istifa diye her maç ortalığı yıktınız? Yoksa hakkıyla elde ettiği lakabı “Büyük Kaptan” olduğu için mi?

Neden şimdi Tudor için sesiniz çıkmıyor? Galatasaray’ın sahip olduğu 2 değerli arsa satıldı. Gelen paranın nereye gittiği konusunda hiç bir açıklama yok. Verilen sözler yerine getirilmedi. Neden şimdi Dursun Özbek için sesiniz çıkmıyor bağımsızlığını kaybetmiş sözde taraftar grubu?

Neden 10 Yıldır Böyle?

Takımımıza tekrar dünya klası kazandıran, başarıya aç o ruhu sahaya yansıtan Fatih Terim 3.dönemde takımdan neden ayrıldı? Hatırlasana Galatasaraylı! Nerede bu takımın vefası? Hayatınız boyunca savunduğunuz bir değer olan Galatasaray son 10 yıldır çocuk oyuncağı gibi yönetiliyor, kulübün maddi manevi tüm değerleri ile oynanıyor. Neredesin Galatasaraylı?

Bu takım ne değerler gördü. Kimler geldi, kimler geçti. Fakat son 10 yıldır yapılanların hiç bir açıklaması yok. Kulübümüz taraftara kapalı olduğu için yönetim konusunda hiç bir şey yapamıyoruz. Sözde bize ait olan fakat kimler tarafından yönetildiği belirsiz o lise yüzünden gerçek taraftarlar kulübe el atamıyor! Gerçekten çok yazık.

Elmander ruhu değil miydi bizi tribünlerde coşturan?

Beceriksizliğin ötesinde olanlar, kendi gölgesinden korkanlar bu kulüpte üst makamlarda olmamalılar. Benim görmek istediğim gerçek bir ruh. Eğer ben bir taraftar olarak ruhumu o armaya adamış isem, orada beni temsil eden yöneticilerde ruhunu o armaya teslim etmeliler. Ben orada her maçta 1 puan kaybedeceğiz korkusuyla hayatını riske eden o adamın ruhunu, Abdurrahim Albayrak’ın ruhunu görmek istiyorum. Ben o formayı sırtına geçirdiğinde hırsını kaybetmeyecek Elmander görmek istiyorum. Ben ruhumu teslim ettiğim Galatasaray’da gerçek bir ruh görmek istiyorum. Çok mu şey istiyorum?