Airline Manager 2

Metin tabanlı işletme oyunu olan ve havacılık tutkunlarının vazgeçemediği oyun artık mobil platformlarda da oynanabiliyor. Airline Manager 2 oyununu henüz oynamadıysanız çok şey kaçırmış olabilirsiniz.

Yıllar önce piyasaya çıkan Airline Manager 2 bir çok kişiyi kendisine adeta bağımlı yapmıştı. Oyun artık mobil cihazlar için yayınlandı ve sonrasında oldukça dikkat çekmeyi yine başardı. Kullandığım mobil cihazlarda oyun oynamaktan oldukça uzak birisi olarak bu oyunun fazlasıyla ilgimi çektiğini söyleyebilirim.

Oyuna bize başlangıç için verilen 1,000,000 $ para ve 1 adet uçak ile başlıyoruz. Oyundaki amacımız kendi hava yolu şirketimizi yönetmek. Eğer yazı tabanlı oyunları seviyor ve işlemle oyunlarından da tat alıyor iseniz bu oyunu fazlasıyla beğeneceğinize eminim. Oyun yazı tabanlı olsa da ciddi anlamda bağımlılık yapıyor. Aynı zamanda oyun sadece uçak almak ve o uçağı uçurup indirmek gibi basit bir kaç işlemden oluşmuyor.

Airline Manager 2
Kendi hava yolu şirketinizi kurun ve uçaklarınız ile dünyanın en iyisi olun…

Airline Manager 2 oynarken hesaplamanız gereken bir çok incelik var diyebiliriz. Yakıt fiyatları, doğru rota seçimleri ve uygun uçuş zamanlarını kendinize göre ayarlamak oldukça önemli. Oyunda yakıt fiyatları belirli aralıklar ile güncelleniyor. Size en uygun yakıt fiyatını beklemek ve o fiyatı yakaladığınız zaman tonlarca yakıt almak fazlasıyla önemli bir detay. Bu sayede ciddi bir maliyetten kurtulmuş olacaksınız. Yine oyun içerisinde yüzlerce farklı uçak çeşidi mevcut. Doğru rotaya ve doğru uçaklara yatırım yapmak fazlasıyla önemli. Tabi bunları bulmak içinde ciddi bir araştırma içerisine girmeniz gerekiyor.

Uçak tutkunları için Airline Manager 2

Oyun içerisinde bir çok uçak modeli ve yüzlerce rota olması iyi bir avantaj. Ayrıca rota araştırırken talep oranlarını görmemizde bize ekstra bir kolaylık sağlıyor. Her şeyi yaptıktan ve uçuşlara başladıktan sonra sıkıntımızın bittiğini söyleyemeyiz. Airline Manager 2 oynarken uçaklarınıza belli aralıklarda bakımlar yapmanız gerekiyor. Çalışanlarınızın moralini yüksek tutmalı, rotaları güçlendirmek adına reklam yönetimi yapmalı ve daha bir çok şeyi hesaplamanız gerekiyor. Ayrıca oyun içerisinde yeni uçak alırken ikinci el uçak pazarı da mevcut. Bu sayede başlangıç için ikinci el uçakları tercih edebilirsiniz. Aldığınız uçakların koltuk düzenini değiştirebilir ve donanımını güçlendirebilirsiniz.

Oyunda onlarca farklı teknik ve detay olduğu için hepsini buraya sıkıştırmak doğru olmaz. Eğer sizinde havacılık ve uçaklara tutkunuz varsa Airline Manager 2 oyununu Android veya iOS market üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.