Black Desert Online (BDO) Sınıf Rehberi

Black Desert Online (BDO) oyununa kayıt olduktan sonra ilk yapmanız gereken şeylerden biri sınıf seçmektir. Bu rehberimizde sizlere tüm sınıfların pozitif ve negatif yönlerinden bahsedeceğiz.

Yeni Başlayanlar İçin BDO Sınıf Rehberi

Black Desert Online oyunundan daha büyük keyif almak için size en uygun sınıfı seçmeniz gerekmektedir. Şimdi detaylara geçelim.

Savaşçı (Warrior) Sınıfı

Diğer oyunlardan da bildiğimiz ve en çok seçilen sınıflar arasında olan savaşçılar PVE ve PVP’de çok tercih edilmektedir. Saldırı gücünden çok, savunma ve tanklama özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca savaşçı sınıfında alan hasarı ve kitle kontrolü de gayet tatmin edici seviyededir. Oynanma zorluğu ise orta seviye sayılabilmektedir.

Büyücü (Wizard) Sınıfı

Büyücü sınıfı elementlerin gücünü kullanan ve çok yüksek hasar çıkarabilen bir sınıftır. Yüksek hasar olmasına karşın savunma güçleri oldukça düşüktür. Arka safhalarda yer alarak hasar çıkarmaktadırlar. Oynaması zordur. Çünkü yeteneklerini kullanırken mana bedellerinin ve bekleme sürelerinin çok iyi kontrol edilmesi gerekmektedir. Büyücü sınıfını seçen ve oyuna yeni başlayan bir BDO oyuncusu bu olaya tam hakim olamadığı için hemen ölecek ve oyundan soğuyacaktır. Bundan dolayı oyuna yeni başlayan Black Desert Online (BDO) oyuncularına önerilmemektedir.

Okçu (Ranger) Sınıfı

Hareket hızı en yüksek olan sınıftır. Ayrıca büyücü sınıfı gibi yüksek hasara sahiptir ve ayrıca savunma güçleri de düşüktür. Büyücü sınıfından farkı ise; büyücüler yetenek güzü kullanırken, okçu sınıfı otomatik atak ile hasar vermektedir. Orta seviye bir oynanma zorluğuna sahiptir. Tek dikkat edilmesi gereken husus önde yakalanmamaktır.

BDO Sınıf Rehberi
BDO Sınıf Rehberi

Vahşi (Berserker) Sınıfı

Savaşçı sınıfıyla çok benzerlikler gösterirler. Savunması çok yüksektir. Savaşçı sınıfından ayrılan en büyük özelliği iki balta kullanılmasıdır. Böylelikle yüksek hasara da ulaşabilmektedir. Oynaması oldukça kolay ve eğlencelidir. Yeni başlayan BDO oyuncularının mutlaka denemesi gerekir. Tek dezavantajı çok düşük hareket hızına sahip olması gösterilebilir.

Sahire (Sorceress) Sınıfı

Kara büyücü olarak da adlandırılan bu sınıfın oynanışı oldukça zordur. Yakın ve uzak dövüşlerde etkili olan sahire sınıfı, aynı zamanda çok etkili alan hasarı yetenekleriyle PVE’lerde sürekli tercih edilmektedir. Kesinlikle yeni oyunculara tavsiye etmiyorum. Diğer MMORPG’lerde bulunan büyücü sınıflarından çok farklı yapıdadırlar.

Suikastçi (Ninja) Sınıfı

Kombolara dayanan bu sınıf oldukça zor bir oynanışa sahiptir. Kombo yapmanın yanı sıra el çabukluğu da çok önemlidir. Diğer sınıflara göre en yüksek hareket hızına sahip olan suikastçiler, doğru ellerde kullanıldığı zaman rakipleri tekleme yeteneklerine sahiptirler.

Kutsal Savaşçı (Valkyrie) Sınıfı

Yüksek savunma ve tanklama özelliği olan bu sınıf savaşçılara çok benzemektedir. Ama Kutsal savaşçıların en büyük özelliği can verme ve takım arkadaşlarının atak hızını artırmadır. Yani destek tank olarak düşünebilirsiniz. Ortalama oynanış zorluğu vardır.

Hayvan Terbiyecisi (Tamer) Sınıfı

Adından da anlaşıldığı gibi hayvan çağırma özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde PVE’lerin vazgeçilmez sınıfı durumundadır. Çok kolay bir oynanışı bulunmaktadır ve ayrıca oynaması çok eğlenceli bir sınıf. Ortalama bir savunma ve hasara sahiptirler.

Musa (Maewha) Sınıfı

BDO’ya yeni başlayan oyuncuların en çok tercih ettiği sınıftır. Oynanmasının oldukça kolay olmasının yanı sıra oldukça yüksek hasara ve hareket hızına sahiptirler. Oynanış bakımından Ninja sınıfı ile çok benzemektedir.

BDO Sınıf Rehberi makalemizde kısaca sınıfların artılarını ve eksilerinden söz etmeye çalıştım.Aynı zamanda daha fazla oyun rehberleri için kategoriye göz atabilirsiniz.

Black Desert Online Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/836620/Black_Desert_TrkiyeMENA/

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe