Bastion

Bastion

Supergiant Games tarafından geliştirilen Bastion, 2011 yılında çıkışını gerçekleştirmiştir. Bastion, aksiyon – rpg türünde bir yapım. Mac, Xbox 360 ve PC için oynanabilir durumdadır.

Indie oyunlar son zamanlarda en iyi dönemlerini geçirmektedir. Çok iyi grafikleri olmamalarına rağmen, herkes tarafından sevilerek oynanmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise içerdiği hikaye ve bizi oyunun içine çekip tutması. İşte bu tarife çok iyi oturan oyun olan Bastion, sizi gerçekten çok eğlenceli saatler yaşatacak. Hemen hemen her platform üzerinden oynanan bu oyun, çok ilginç bir şekilde Google Chrome üzerinden de oynanabilmektedir.

Yolculuk Başlasın Çocuk Adam

Oyunda ki kahramanımızın ismi The Kid. Boşuna çocuk adam demiyoruz. Oyunda sürekli sizinle konuşan bir dış ses bulunmakta. Bu ismi o dış sesten öğreniyoruz. Bize sürekli The Kid diye seslenmektedir. Ve oyunda ki en önemli olaylardan biri durumundadır. Mekanımızda biraz ilerledikten sonra Bastion isimli bir yere geliyoruz. Harap olmuş ve eskimiş olan bu kutsal bölgeyi, eskisi gibi görkemli olması için çaba sarf etmemiz gerekmektedir. Bunu yapmak için oyun içinde bulunan core ismi verilen parçaları bulmamız gerekmektedir. Hikayemiz bu şekilde başlamaktadır.

Bastion Mekanikleri ve Daha Fazlası

Bastion oyununa başladığınız zaman izometrik bir kamera açısı ile karşılaşacaksınız. Oyun genel olarak girdiğiniz mekanlardan core isimli parçaları bulmak üzerine kurulu. Bunları bulmak için çeşitli mekanlar arasında gitgeller yapmaktayız. Oyunu güzel yapan yanlarından biri de, girdiğiniz bölge yapboz gibi parça parça şekilde oluşmaktadır. Bu özellik size bambaşka duygular yaşatmaktadır. Aynı zamanda sizin içinizde bulunan kaşif yönünüzü de ortaya çıkarıyor. Aradığınız parçayı bulduktan sonra Bastion isimli kutsal mekana dönüyoruz ve bu parçayı kullanıyoruz. 6 adet slot bulunmakta, bunları teker teker dolduruyoruz. Açtığınız her slot için duruma göre Arsenal, Forge, Shrine, Distillery, Memorial veya The Lost and Found isimli binaları yapabiliyorsunuz. Bunların özelliklerine bakacak olursak, Distillery isimli binada yeteneklerimizi açabiliyoruz. Arsenal isimli yerde silahlarımızın özelliklerini değiştirebiliyoruz. Forge isimli binada silahımıza ekstra özellikler ekleyebiliyoruz. Shrine isimli yerde oyunda bulunan tanrıları çağırabiliyoruz. Memorial denen yerde oyunda ilerledikçe aldığınız ödülleri artırıyor. The Lost and Found isimli binada ise istediğiniz her şeyi alabiliyorsunuz.

Gittiğiniz her bölgede silahlarınızı geliştirmek için parçalar da bulabiliyorsunuz. Hatta yeni silahlar ile karşılaşma ihtimalinizde bulunmaktadır. Ayrıca bölgelerde ilerlerken performansınıza bağlı olarak çeşitli ödüller de kazanabiliyorsunuz. 

İşte Bu Benim Tarzım

Oyunun grafikleri ve müzikleri gerçekten beni çok etkilemişti. Size temin ederim ki, sizi de oyuna bağlayacaktır. Bağımsız bir oyun olmasına rağmen gerçekten yapımcı firma grafik ve müzikler için çok uğraşmışlar. 

Eğlenceli ve bir o kadar da harika müziklere sahip olan, aynı zamanda huzur veren grafikleri ile Bastion, kesinlikle denenmesi gereken bir oyun. Eğlencenin ve aksiyonun hiç düşmediği bu oyunun başından kalkamayacaksınız. Şimdiden herkese iyi oyunlar diliyorum.

Bu arada; mevlut.net üzerinde bulunan oyun rehberlerini incelediniz mi?

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe