Ark: Survival Evolved

Ark: Survival Evolved

Studio Wildcard tarafından geliştirilen ve tam sürüm olarak çıkışını 27 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirmiştir. MMO Survival tarzında bir oyun olan ARK Survival Evolved; PC, Xbox One ve PS4 üzerinden oynanabilmektedir. Bu yazımızda ARK Survival Evolved’ı merakı olup almak veya almamak arasında kalan arkadaşlara küçük bir bilgi verme maksatlı incelememi sunacağım.

ARK Survival Evolved’da amacımız dinozorlar arasında hayatta kalmak. Bu oyunu ister tek başınıza oynar, isterseniz diğer online oyuncular ile kabileler, köyler, kaleler kurarak dinozorlarla vahşi bir açık dünyada hayatta kalabilir yada size düşman olan diğer kalabalık bir grup ile savaşıp hayatta kalmaya çalışabilirsiniz. Ama şöyle bir oyun gerçeği var ki diğer oyuncular da hayatta kalmaya çalışıyor. Bu yüzden oyunu oynarken dikkatli olunması gerektiğini bilmenizde fayda var.

Tek Düşmanınız Dinozorlar Değil!

Farklı dinozorları ve vahşi hayvanları yakalamak adına kullanılabilecek tuzakları kurarken aynı zamanda kendimize ait yaşam alanlarını da en iyi şekilde yapmanız gerekmektedir. İlkel kabileler ile karşı karşıya kalmıyorsunuz. Kendinizi korumak için büyük ve devasa duvarlar inşa etmelisiniz. Ayrıca düşman oyunculara karşı; kurulan tuzaklar, silahlar hatta dinozorları evcilleştirerek düşmana karşı kullanabileceğiniz bir silah haline getirebilirsiniz.

Ark: Survival Evolved Grafik Çalışması

Oyun genel olarak arkadaş çevreniz ile beraber oynarken çok fazla zevk alacağınız bir hayatta kalma
oyunu. Arkadaşlarınız ile sırt sırta verip bu vahşi dünyada yaşamaya çalışacaksınız.

Oyunda çok fazla derecede dinozor türü bulunmaktadır. Brontosaurus’undan tutun da Trex’ine kadar yüzlerce çeşit dinozor türü oyunun içerisinde yer almaktadır.

Ark: Survival Evolved Grafikleri Sinirimi Çok Bozuyor

ARK Survival Evolved’ın çok kötü yanı olarak grafiklerini söyleyebilirim. Son 2 yıl içinde sayısız ve tonlarca gigabyte büyüklüğünde güncellemeler gelmesine rağmen hala donuk ağaçlar, pastel boya ile yapılmışçasına duvarlar görmekteyiz. Biri artık Wildcard Firması’na 2020 yılında olduğumuz söylemeli! Sürekli olarak “iyileştirme yapacağız, yapıyoruz, yaptık yapacağız…” gibi söylemler kabak tadı vermeye başladı. Neyse daha fazla kin kusmak istemiyorum…

Ark: Survival Evolved Oyun İçi Görüntü

Yiğidi Öldür, Hakkını Ver

Grafik yönünden çok eksikleri olsa da oyunun ödüllendirme mekanizması gerçekten çok tatmin edici. Bir diğer husus özellikle kayık sürerken, ormanların arasında geçerken arkada çalan o ferahlatıcı kuş sesleri gerçekten sizi birkaç saniye bile olsa bu dünyadan uzaklaştırıyor. Sırf bu sesler için ara ara oyuna girip kayığımı ormanların içinde park edip, arkama yaslanarak kuş seslerini dinlerim.

Sonuç olarak idare edebilecek ve boş vaktinizi değerlendirebileceğiniz bir oyun ama tek başınıza oynayacaksanız çok fazla yalnız kalır ve sıkılırsınız. Ama bir arkadaş grubunuzla oynarsanız çok büyük keyif alırsınız. Aşağıdaki oyun için gereken minimum sistem gereksinimlerini veriyorum. Ayrıca Steam linkini de bulabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dilerim.

Oyunun Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/346110/ARK_Survival_Evolved/

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe