Albion Online Silver Kasma ve Yemek Rehberi

Albion Online Silver Kasma Rehberi

Ülkemizde çok fazla tercih edilmese de oldukça popüler bir oyun olan Albion Online hakkında sizlere detaylı bir para kasma rehberi hazırladık. Oyun içi para birimi olan “silver” kasma ve yemek rehberi sayesinde yeni başlayanlar oyunu anlamakta hiç zorlanmayacaklar. Albion Online Silver Kasma Rehberi ile karşınızdayım.

Albion Online Silver Kasma Rehberi

Sadece Albion Online’da değil, diğer bütün oyunlarda para çok önemli bir yere sahiptir. Eşya, silah, ticaret, farm yapma gibi tüm işlemler için silver adı verilen para birimi mevcuttur. Ayrıca oyunda satılan ve daha gelişmiş özellikler sahip olmanızı sağlayan Premium paketleri de silver ile alabilirsiniz. Aynı zamanda gerçek para ile gold satın alıp silvera çevirebilirsiniz.

Albion Online’da Silver Kazanma Rehberi

Silver kazanmak için birçok yol bulunmaktadır. Bu yollardan en iyisi ticaret yapmak, yani ucuzdan alıp pahalıya satmak ama bunun için oyunu çok iyi bilmeniz gerekiyor. Şimdi silver kazanmak için neler yapmanız gerektiğine detaylı bir şekilde bakalım.

Oyunda en kolay para kasma yöntemi dungeonlara girerek düşman öldürmek. Eğer çok az zaman içinde silver istiyorsanız dungeon yöntemi en iyi yol. Bu yöntem ayrıca size karakterinizi geliştirme imkanı da sunmaktadır. Dungeonlarda bulunan canavarlar seviyelerine göre silver vermektedir. Yani çok az da kazanabilirsiniz, çok fazla da kazanabilirsiniz.

Oyunda silver kasmanın diğer bir yolu ise refining yapma. Yani topladığınız bir ürünü geliştirmeden direkt olarak Pazar alanında satmak. Özellikle ileriki seviyede ki oyuncular materyal toplayarak vakit kaybetmemek için pazardan satın almaktadırlar. Böylece o oyunculara ürünlerinizi satabilirsiniz.

Craft yaparak da silver kazanmanız mümkün. Bu sistem zaten hemen hemen tüm oyunlar da mevcuttur. Hammaddeleri toplayarak uzmanlaştığınız alanda ki ürünleri üretip, Pazar alanında daha pahalıya satabilirsiniz.

Oyunda ki en önemli şeylerden biri de yemek. Bir aşçı olarak para kazanabilirsiniz. Ama bunun için bazı koşullar var. Öncelikli olarak güzel bir farm alanı oluşturmalısınız. Buradan elde edeceğiniz ürünler ile yemek yaparak pazarda satabilirsiniz.

Gelelim oyunda en fazla silver kazanabileceğiniz yöntem olan ticarete. Ticaret yaparak gerçekten hayalinizdeki paralara kavuşabilirsiniz. Ama şunu da unutmayın ki ticarette risk almadan kazanamazsınız. Yani para kazanabileceğiniz gibi kaybedebilirsiniz de. Bundan dolayı oyunu çok iyi öğrendikten sonra pazarı iyi takip edip, fiyatının altında satılan ürünleri alıp daha pahalıya satarak güzel silver kasabilirsiniz.

Albion Online Yemek Rehberi

Albion Online’da en önemli konuların başında yemek gelmektedir. Yemekler bazen can yükseltmek, bazen iyileşme, bazen ise saldırı gücünü artırma için kullanılmaktadır.

Oyun içinde yemek yapmak için ya pazardan ürünlerinizi almalısınız ya da kendiniz yetiştirebilirsiniz. Bizim size önerimiz, kendinizin yetiştirmeniz olacaktır. Çünkü böylelikle daha az maliyetiniz olacaktır.

Albion Online Yemek Çeşitleri Rehberi

Oyunda en temel olarak beş farklı yemek bulunmaktadır. Şimdi bu türlerin biraz detayına inelim.

Bunlardan ilki çorbadır. Çorbanın özelliği ise savaş alanı dışında canınızı artırmaktadır. Özellikle envanterinizde bulunan can yenileme itemlerini kullanmak istemeyen oyuncular için biçilmiş kaftandır.

İkinci yemeğimiz ise salatadır. Salatalar, craft yaparken oluşan eşyanın daha kaliteli ve daha hızlı yapımını sağlamaktadır.

Üçüncü yemeğimiz ise turta. Turtalar, eşya taşıma kapasitenizi ve ürün toplarken aldığınız hasılatı artırmaktadır.

Dördüncü yemeğimiz olan yahniler ise savaş sırasında verdiğiniz hasarı oldukça iyi bir noktaya getirmektedir. Genel olarak damage karakterleri tercih eden oyuncular kullanmaktadır.

Beşinci ve son yemeğimiz olan sandviçler ise karakterimizin toplamda olan canını artırmaktadır. Genel olarak tank karakter kullanan oyuncular tercih etse de, can artırma özelliğinden dolayı her oyuncu çantasında bulundurmaktadır.

Albion Online Silver Kasma ve Yemek Rehberi makalemizde kısaca nasıl para kasabileceğinizi ve oyunda bulunan yemek çeşitliliğinden bahsettik. Steam tarafından ücretsiz oynanabilir olan Albion Online hakkında ilerleyen zamanda daha fazla rehber gelecek.

Albion online silver kasma rehberi ile karşınızdaydık. Daha fazla Albion Online Rehberleri için sitemize göz atabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe