Albion Online Şehir ve Black Market Rehberi

Albion Online için hazırlamış olduğumuz rehberlere devam ediyoruz! Oyun içerisinde şehirde neler yapabileceğiniz ve black market hakkında kapsamlı bilgiler içeren bu rehber sayesinde oyun bilginiz bir seviye daha üste çıkacak! Albion Online Black Market ve Bölgeler Rehberi ile sizi baş başa bırakalım.

Albion Online Bölgeler Rehberi

Albion Online’da oyuna başladığınız zaman 5 farklı yer ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu yerlerden, her biri ayrı ayrı farklı bir şeyi ifade etmektedir. Bu bölgelerde bulduğunuz ürünler, avladığınız hayvanlar yani kısaca her şey o bölgeye has biyomlardır. Bu da oyuncuyu içine çeken ve merak uyandıran bir özellik olarak dikkat çekiyor. Örnek verecek olursak, az seviyeli bir eşya istiyorsanız o bölgeye gitmeniz gerekmektedir.

Her bölgede güvenli alan denilen yerler mevcuttur. Bu alanda oyuncular birbirleri le savaşamamaktadır. Oyunda beş farklı bölge mevcut. Bunlar; ormanlık bölge, karlı bölge, kurak bölge, dağlık bölge ve bataklık bölge olarak sayabiliriz.

Albion Online Başlangıç Şehirleri

Oyuna başlar başlamaz, başlangıç şehirlerinden birinde spawn olacaksınız. Bu bölgelerde belli bir seviyeye kadar her türlü işlemi yapabilirsiniz. Bu başlangıç şehirlerinde çeşitli craft yapma alanları, bankalar ve çeşitli yapılar bulunmaktadır. Aynı şeyler diğer şehirler içinde geçerlidir.

Ama, oyun ilerledikçe bu güvenli şehirlerden, daha tehlikeli şehirlere gitmeniz gerekecek. Özellikle size tavsiyemiz, ada alacaksanız daha büyük şehirleri tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü büyük şehirlerde daha çok oyuncu alan aldığı için, daha çekişmeli ve daha eğlenceli saatler sizleri bekliyor olacak. Diğer oyuncularla yapacağınız rekabet sizi şimdiden heyecanlandırmıştır.

Albion Online’nın başkenti Caerleon şehridir. Siyah bölgeye gidebileceğiniz tek şehir olarak bilinir. Caerleon şehrinin etrafı tamamen kırmızı bölge olduğu için, oyunda ki en tehlikeli yerdir. Ayrıca birazdan bahsedeceğimiz black market, bu şehirde yer almaktadır.

Albion Online Black Market Rehberi

Albion Online’da diğer oyunlara nazaran değişik bir Pazar olayı bulunmaktadır. Evet, diğer oyunlar gibi normal bir pazarı var ama black market isimli bir başka Pazar alanı da mevcuttur. Bu sayede oyundaki ekonomi tamamen oyuncular tarafından belirlenmektedir.

Oyunda bir mob öldüğü zaman, black market isimli yerde satış yapma şansı doğmaktadır. Belli bir eşyada birden fazla kullanıcı satış emri verirse, doğal olarak o eşyanın fiyatı artmaya başlayacaktır. Bu da bir nevi açık artırma usulü gibi çalışma mantığının olduğunu göstermektedir.

Oyuncular ise fiyatı artan bu eşyaları markete yüksek fiyattan satarak güzel bir kar elde etmektedir. Yani bu da gösteriyor ki normal pazarda elde edeceğinizden çok fazlasını burada elde edebilirsiniz. En çok kullanım şekli ise düşük önceliğe sahip olan eşyaların burada satılmasıdır. Herkesin bulabildiği seviyesi düşük eşyalar normal pazarda çok ucuza gitmektedir. Black market sayesinde bu ucuz ürünleri bile daha pahalıya satma imkanınız olmaktadır.

Albion Online Black Market Nasıl Satış Yapılır?

Black market’te asla satın alma işlemi yapılamamaktadır, sadece satış işlemi yapılmaktadır. Satış yapmak içinse iki yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki olan direkt satış yöntemidir. Bu yöntem ile hızlı para ihtiyacınız varsa, hemen satıp paranızı alabilirsiniz. İkinci yöntem ise fiyatını sizin belirlediğiniz satış yöntemi. Satış ekranını açtıktan sonra order sekmesine tıklayarak istediğiniz miktarı girdikten sonra satışa çıkarabilirsiniz. Bu markette sadece silah gibi eşyalar değil, hammaddeleri de satabilirsiniz.

Albion Online Şehir ve Black Market Rehberi makalemizde kısaca black marketin işleyişi hakkında bilgiler verdik ve oyundaki bölgelerden bahsettik. Steam tarafından ücretsiz oynanabilir olan Albion Online hakkında ilerleyen zamanda daha fazla rehber gelecek. Aynı zamanda daha fazla oyun rehberleri için kategoriye göz atabilirsiniz. Oyuna ulaşmak içinse Steam sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe