Albion Online İşçi Rehberi ve Eşyalar

Albion Online İşçi Rehberi

Albion Online için hazırlamış olduğum rehberlerin bir yenisi ile karşınızdayım. Albion Online İşçi Rehberi ile oyun bilginizi genişletirken aynı zamanda eşya rehberi ile oyun içerisindeki itemler hakkında daha fazla tecrübe edinebileceksiniz.

Albion Online İşçi Rehberi

Albion Online’da ticaret yapmak istiyorsanız, işçiler gerçekten çok büyük bir önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle de zor toplanan maddeler için işçiler görevlendirilebilir. Satın aldığınız ada üzerinden kiralanan bu işçiler aynı zamanda size silverda kazandırmaktadır. Bu kiraladığınız işçiler birçok görev verebilirsiniz. Hangi eşyayı ya da maddeyi craft yapacaksanız, o özelliklere uygun işçi kiralamanız sizin için en uygun yöntem olacaktır. Bu yazımızda bunları detaylı olarak inceleyeceğiz.

Bunları yapabilmek için öncelikli olarak tier 4 bir adaya ihtiyaç vardır. Bunun için önceden satın aldığınız adanızı, tier 4 yapmaya özen gösterin. Daha sonrasında işçilerinizi çıkarmaya başlayın.

Şunu unutmamak gerekir, adamızı tier 4 yapmadan da işçi kiralanabilir lakin çok büyük karlar istiyorsak tier 4 yapmalıyız. Yani sadece evimiz olsa bile işçi kiralamak mümkündür.

Albion Online İşçi Türleri Rehberi

Her bir işçi farkı farklı özelliklere sahiptir ve kullanım alanları farklıdır. Bundan dolayı ne için kullanacağınıza iyi karar vermelisiniz. Temel olarak 3 farklı meslek grubuna sahiptirler. Bu meslekler de kendi içinde dallara ayrılmaktadır.

Gathering işçileri denilen grup, oyundaki hammaddeleri toplamakla görevlidirler. Daha detaylı bakacak olursak; odun, taş, ore, bitki, deri ve balık olmak üzere farklı ürünleri toplamaktadırlar.

Mercenary denilen işçi grubunun ise tek bir görevi bulunmaktadır. Bu görev ise kiralık katilliktir. Bu işçinin bize kattığı şey ise silver kazanımıdır.

Eşya üretiminden sorumlu olan crafting işçileri, kaynakları sizin bulup, bunları işleyen işçilerdir.

Albion Online İşçiler Hakkında

Tabi, bu çalıştırdığımız işçilerin mutluluğu ile de ilgilenmemiz lazım. Bunun içinde yatak, masa gibi eşyalar lazım. Evde olan eşyalar işçilerin mutluluğunu direkt olarak etkilemektedir. İşçilerin mutluluğunu çeşitli yollar ile artırabilirsiniz. Özellikle generalist trophy denilen eşya işçilerin mutluluğunu oldukça yükseltmektedir. Sadece 1 adet kullanmanız yeterli olacaktır. 

İşçiler genel olarak 15 gün süre içinde masraflarını çıkartmaktadır ve kar elde etmeye başlayabilirsiniz. Tabi bu durum kaynaklarınıza da bağlıdır. Özellikle tier 5 ve üzeri journaller ile çok fazla kar elde edebilirsiniz.

Albion Online Eşya Rehberi

Oyunda, satın aldığınız evinize koyabileceğiniz çok çeşitli eşyalar vardır. Bu eşyalar, diğer online oyuncular tarafından da görülebilmektedir. Bu mobilyalar sadece görünüş için kullanılmamaktadır. Aynı zamanda birçok faydaları bulunuyor. Özellikle de işçilerden kar elde etmeyi düşünüyorsanız, evinizde bulunan mobilyalar bu duruma direkt etki etmektedir.

Albion Online’da mobilya üretmek için toolmaker denilen binayı yapmak gerekiyor ya da ben çok enginim uğraşamam diyorsanız pazardan alabilirsiniz. Şimdi birkaç eşyanın ne işe yaradığını inceleyelim.

Chestler, oyunda depolama için kullanılmaktadır. Seviye 1 ile 5 arasında chest kullanabilirsiniz. Seviyesi arttıkça taşıma kapasitesi de yükselmektedir.

Yataklar ise kullandığımızın işçilerin mutluluğunu artırmak için kullanılmaktadır. Seviye 2’den 8’e kadar çeşitleri bulunmaktadır ve her seviye arttıkça işçilerin mutluluk seviyeleri 50’şer 50’şer artmaktadır. 

Masalar ise, yine işçilerin mutluluğu için kullanılmaktadır. Bu eşyamızda da seviye 2’den 8’e kadar çeşitleri bulunmaktadır. Yatakta olduğu gibi seviye arttıkça mutluluk miktarı da artmaktadır.

Albion Online İşçi Rehberi ve Eşya Rehberi makalemizde kısaca işçi çeşitleri, ne işe yaradıkları ve eşyalardan bahsettik. Ayrıca Albion Online Silver Kasma Rehberi yazımıza da bakabilirsiniz.

Steam üzerinden ücretsiz oynanabilir olan Albion Online hakkında ilerleyen zamanda daha fazla rehber gelecek.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe