Albion Online Guild ve Expedition Rehberi

Albion Online Guild Rehberi

Online bir oyun olan ve oldukça sevilen Albion Online için hazırlamış olduğumuz bu rehberde guild sistemi hakkında bilgi alabilecek ve expedition konusunda tecrübenizi artıracaksınız.

Albion Online Guild Rehberi

Albion Online’da diğer multiplayer oyunlarda olduğu gibi guild sistemi bulunmaktadır. Arkadaş çevrenizle ya da başka kişilerle birlikte oynamanızı sağlayan bu sistem ile birçok avantaj sağlayabilirsiniz. Özellikle de pve ve pvp yaparken bir guildin içindeyseniz kendinizi çok şanslı sayabilirsiniz.

Albion Online Guilde Girmenin Avantajları

Albion Online’da bir guilde dahil olduğunuz zaman birçok etkinliği de birlikte yapma fırsatınız oluşmaktadır. Bunlardan birkaçını sayacak olursak; guildler arası savaş, kale savaşları ya da toprak kazanma savaşları diye sayabiliriz. 

Guild içinde bulunan arkadaşlarınız ile gathering yaparak da çok keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu sayede düşmanlarınızdan gelen saldırıları da savuşturma imkanı yakalayabilirsiniz. Gathering nedir diye soracak olursanız, önceki makalelerimizde bu konuya değindik.

Ayrıca guildinizin satın almış olduğu adada farklı craftlar yaparak bu imkandan faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu craft alanlarında düşük vergi uygulaması da dikkat çekmektedir.

Peki; iyi, güzel, hoş da nasıl guilde gireceğiz diye soracak olursanız, çok basit bir kullanımı bulunmaktadır. Guild arama kısmına ne tarz bir guild aradığınızı yazarsanız, istediğiniz sonuçlara ulaşabileceksiniz. Ayrıca kullandığınız arayüzün çok kolay bir işleyişi bulunmaktadır.

Albion Online Expedition Rehberi

Expedition, pve tarafının en büyük yapı taşlarından bir tanesidir. Ortalama yarım saat civarı sürmektedir. Guild arkadaşlarınızla yapabileceğiniz gibi tek başınıza da girip yapabileceğiniz Expeditionlar mevcuttur.

Expedition Master NPC’leri ile giriş yapabilirsiniz. Genel olarak dungeon mantığında işlemektedir ve çeşitli ödüller kazanabilirsiniz. Expedition’lar sırasında karakteriniz öldüğü zaman, en yakın noktadan tekrar doğmaktasınız. En önemli nokta ise; dirildiğinizde eşyalarınız hala üzerinizde bulunuyor ve hiç hasar almamış gibi devam edebiliyorsunuz.

Üst paragrafta belirttiğimiz gibi tek ve çoklu girebileceğiniz Expedition’lar mevcuttur. Hardcore modunda oynamak için en az 5 kişiye ihtiyacınız var. Ayrıca yanınızda ancient map denen eşyayı da bulundurmak zorundasınız. 

Albion Online Expedition Detayları

 Expedition’lara tek girmek için herhangi bir şart bulunmaktadır. Yani elinizi kolunuzu sallayarak girebilirsiniz. Ama grup halinde olan Expedition’lar için durum böyle değildir, bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunun en büyük şartı, NPC’den grup bölümünü seçip kayıt olmanızdır. Bunu yaptıktan sonra rahatça gurubunuzla birlikte girebilirsiniz.

Albion Online Expedition Roller

Diğer oyunlardan da bildiğimiz dungeon mantığında olan bu bölümde, giren her oyuncuya bir rol verilir. 3 ana rol bulunmaktadır. Bunlar; defans, ofans ve destek rolleri olarak sayabiliriz. Şimdi bu üç rolü biraz inceleyelim.

Defans rolünde gelen hasarı tanklama görevini yürütürsünüz. Düşmanların size saldırması için en ön safta yer alırsınız.

Destek rolünde ise rolünüz takım arkadaşlarınıza buff ve can vermektir. Böylelikle takım arkadaşlarınızın daha fazla dayanmalarını sağlayabilirsiniz.

Ofans rolünde ise, takımınızın en arkasında kalıp, rakip saflara hasar vurmaktır. Siz ne çok hayatta kalırsanız o kadar çabuk bir şekilde düşmanları kesebilirsiniz.

Expedition’ı bitirdikten sonra, bir kapı açılır ve sizi otomatik olarak bulunduğunuz şehre ışınlar. Tabi bu alanında belli bir süresi bulunmaktadır. Eğer tek girdiyseniz 1 saat içinde, grup halinde girdiyseniz 2 saat içinde Expedition’ı tamamlamanız gerekmektedir. Tamamlayamadığınız durumda şehre geri ışınlanır ve ödüllerden mahrum kalırsınız.

Albion Online Guild ve Expedition Rehberi makalemizde kısaca nasıl guilde girebileceğinizi, guildin ne işe yaradığını, Expedition nedir ve neler yapmanız gerektiğinden bahsettik. Steam tarafından ücretsiz oynanabilir olan Albion Online hakkında ilerleyen zamanda daha fazla rehber gelecek.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe