Albion Online Farm Yapma ve Seyahat Rehberi

Albion Online oyununda en önemli sistemlerin başında farming gelmektedir. Bunun sebebi hem yemek yaparken, hem hayvanlarınıza yem vermek için hem de kendinizi iyileştirmek için kullanacağınız ürünleri farm yaparak sağlamak zorundasınız. Bu yüzden Albion Online Farm Yapma rehberini sizler için hazırladık! Aslında zorunluluk değil, pazardan da alabilirsiniz ama ize çok büyük maliyet yükleyecektir. Bundan dolayı kendi farm alanınızı yapmak sizin için en uygun ve karlısı olacaktır.

Oyunda bulunan birçok şeyin hammaddesini farm yaparak çıkarabilirsiniz. Ayrıca pazarda da en çok hammaddelerin satışı yapılmaktadır.

Bazı guild başkanları, sırf farm yapması için oyuncu almaktadır. Bunun en büyük sebebi, guildde bulunan diğer kişilerin yemek ihtiyacını karşılamak. En çok talep gören ürün ise havuç olmaktadır. Albion Online Farm Yapma Rehberini beğendiniz mi? O zaman devam edelim!

 Albion Online’da Tarla Kurma Rehberi

Tarla yapmak için iki adet seçenek sunulmaktadır. Bunlardan ilki, bize ait bir ada alıp, bu bölgeye tarla alanımızı inşa etmek. Diğer yol ise, dahil olduğunuz guildinize ait olan bir adadan üretim yapmak.

Aldığınız her ada için en fazla beş adede kadar tarla yapabiliyorsunuz. Guildinize ait alanlarda ise bu sayı sekize kadar çıkabiliyor. Tarlanızı ekmek için, oyunda bulunan NPC’lerden tohum almanız gerekmektedir.

Oyunda hangi alanda uzmanlaşırsanız, o alan üzerinden yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Üretim sayfasında 2 ayrı dal bulunmaktadır. Bundan dolayı hangi yol üzerinden gitmek, uzmanlaşmak istiyorsanız o dalı seçmeniz gereklidir. Bu dallardan ilki herkesin bildiği meyve ve sebze yetiştirmek. Diğer dal ise hayvan yetiştirme olarak sayabiliriz. Oyuna yeni başlayan oyuncular bu dalların ikisinde birden ilerleyebiliyorlar. Ancak ilerleyen seviyelere yaklaştıkça bir seçim yapmanız gerekiyor. Bunun sebebi yaptığınız işten daha fazla kazanç ve verim sağlamak için. Bu dalları biraz daha yakından inceleyelim.

Hayvancılık dalı da kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Bu dallardan ilki, binek hayvan yetiştirebileceğiniz alan. Diğeri ise inek, dana gibi klasik hayvancılık. Bu alanda hayvanlarınızın etinden, sütünden yararlanarak kazanç sağlamaktasınız.

Albion Online Farming Taktikleri

Farm yapmanın altın kurallarından biri, ilgilenmektir. Bunu yapmak için, oyunda bulunan focus point adlı özelliği kullanmak. Bu sayede ürettiğiniz ürünlerin kalitesi oldukça yükselmektedir. Ama şunu unutmayın, bu puanlar sınırsız değil. Bundan dolayı hangi ürün üzerinde kullanacağınızı iyi düşünmeniz gerekmektedir.

Diğer bir taktik ise, çok iyi bir program hazırlayın. Güzel bir zaman çizelgesi ve yapılacaklar listesi ile hem vakitten kazanacaksınız hem de yeni ürünler için daha fazla enerjiniz olacaktır.

Albion Online Seyahat Rehberi

Albion Online’da seyahat etmek için birçok yol bulunmaktadır. Kendi binek hayvanlarınız ile bir yerden bir yere gidebileceğiniz gibi, şehirler arasında da yolculuk yapabileceğiniz farklı yollar bulunmaktadır.

Bu yolardan ilki oyunda bulunan gemiler. Gemiler ile oyundaki spawn şehirleri arasında yolculuk yapabilirsiniz. Üzerinizde ne kadar eşya varsa o kadar ücret ödersiniz. Ayrıca gemi ile seyahat sırasında size kimse saldıramaz.

Seyahat etmenin ikinci yolu ise, carriage npcleri ile olmaktadır. Şehiler arasında yolculuk yapmak için bu npcleri kullanabilirsiniz. Gemilerde olduğu gibi burada da yolculuk sırasında saldırıya uğramazsınız. Yine aynı şekilde üzerinizdeki eşya ağırlığı kadar ücret ödersiniz.

Yolculuk için diğer bir yol ise, realmgate isimli geçitler. Şuan için sadece Caerleon şehrinde bulunan bu geçitler, Outland bölgesine gitmek için kullanılmaktadır. Bunu kullanırken önemli bir olay bulunmaktadır. Realmgate kullandıktan sonra, 2 saatlik bir süre içinde gittiğiniz yerdeki diğer geçitleri kullanamazsınız. 2 saatlik süre dolduktan sonra sınır kalkmaktadır.

Albion Online Farm Yapma ve Seyahat Rehberi makalemizde kısaca nasıl farm yapacağınızı ve nasıl seyahat edebileceğinizden bahsettik. Steam tarafından ücretsiz oynanabilir olan Albion Online hakkında ilerleyen zamanda daha fazla rehber gelecek. Aynı zamanda daha fazla oyun rehberleri için kategoriye göz atabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dilerim.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

29 yaşında, futbol tutkunu ve simülasyon oyunları aşığı. Aynı zamanda boş vakitlerini süper kahramanlık yaparak geçirmeye çalışan blog yazarı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

Subscribe