Benimle bağlantıya geçin

mevlüt.net

Sosyal Medya

Google Plus +

En gelişmiş özelliklere sahip olan Google Plus gelişimine büyük adımlarla devam ederken kitlesini ise bilinçli kullanıcılar ile sınırlı tutmaya devam ediyor…

Günümüzde özellikle ülkemizde bir çok kişinin bilmediği ve oldukça kaliteli bir sosyal medya platformu olan Google Plus gün geçtikçe kendini geliştirmeye devam ediyor. Facebook gibi devlerin arkasında yavaş yavaş ilerleyen Google Plus oldukça kaliteli bir kitleye sahip diyebilirim. Ülkemizde çok yaygın olmamasının en büyük sebebinin facebook üzerinden oynanan çevrim içi oyunlar olduğunu düşünüyorum. Çünkü işlevsellik ve tasarım olarak çok daha sade ve gelişmiş olan Google + bir devrim niteliğinde proje.

Şöyle bir düşündüğümüz zaman sanıyorum ki hepimizin bir Google hesabı bulunuyor. Google bildiğiniz gibi tek hesap üzerinden tüm servislerine erişim sağlıyor. Buda Google Plus’ı bir nokta daha ileriye taşıyor diyebiliriz. Tek bir hesap üzerinden tüm işlemlerimizi yaptığımızı düşünürsek sosyal medyaya daha hakim olmamız G Plus ile daha çok mümkün.

Fakat ben bu yazımda sizlere övgüye çok fazla yer vermek istemiyorum. Aktif olarak kullanmış olduğum Google Plus kullanıcıları özellikle ülkemizde oldukça bilinçli bir kesimden oluşuyor. Diğer sosyal medya platformları ile kıyasladığımız zaman sanıyorum ki az ve öz tanımını Google bizlere sunuyor. İşlevsellik olarak çok daha zengin olduğundan bahsetmiştim. Buda benim kullanma sebeplerimden bir tanesi diyebilirim.

Google Plus

Google Plus kullanmaya başlayarak sizde G+ deneyimini yaşayabilir ve kaliteli içerikleri daha da zenginleştirebilirsiniz.

Google Plus ile kalite fazlasıyla zirvede!

Profil sayfalarından tutun topluluk sayfalarına, kişisel profillere ve size sunduğu yapay zeka ile çok daha iyi önerilere sahip olacağınızı garanti iken ülkemizde özellikle az kullanılmasının sebebi malum. Eğer Google ortaya sunduğu özellikleri bir kaç saçma video ve oyun üzerine kursaydı sanıyorum ki belli bir kitle çekebilirdi. Ayrıca ülkemizde yine hiç bir şekilde reklamı yapılmadığını da belirtmek isterim.

Bu şekilde kalmasını istediğim platformun yıllar sonra kitlesini tekelleştirme gibi bir potansiyeli mevcut. Umuyorum ki günden güne gelişen bu platformun kitlesi artsa da kullanıcı yoğunluğu bilinçli kişilerden oluşmaya devam eder. Böylece çok daha kaliteli içerikleri takip etme fırsatından da mahrum kalmamış oluruz. Eğer kullanıcı kitlesi “bu yazıyı paylaşmayan 3 gün içerisinde ölür” tarzı paylaşımlar yapan kişilerden oluşursa vay halimize…

Ayrıca küçük bir ekleme yapmak gerekirse de Google, Play servisini büyük ihtimalle belli bir zaman sonra Plus ile tam entegre haline getirecektir. Bunun sonucunda da inanılmaz bir kitle artışı olacağını düşünmemek elde değil.

devamı..
ilginize..

Yaşamış olduğum iyi veya kötü deneyimleri paylaştığım kişisel blog sayfam.

Yorumlamak istiyorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası? - Sosyal Medya

Neler oluyor hayatta?

Götür Beni Gittiğin Yere