Benimle bağlantıya geçin

mevlüt.net

Cities Skylines: En İyi Şehir Kurma & Yönetme Simülasyonu

Cities Skylines

Oyuncu Arenası

Cities Skylines: En İyi Şehir Kurma & Yönetme Simülasyonu

SimCity efsanesini adeta ayaklar altına alan Cities Skylines şu ana kadar yapılmış en iyi şehir kurma ve yönetme simülasyon oyunu..

Severek oynadığım şehir kurma simülasyonu oyunları arasında 1.sırada bulunan ve çıktığı günden beri bu listedeki sırasını hiç bir zaman kaybetmeyen Cities Skylines oldukça akıcı ve kaliteli oynanış tarzıyla dikkat çekiyor. Eğer benim gibi simülasyon oyunlarına karşı bir ilginiz varsa sanıyorum ki rakiplerini de düşünürsek Cities Skylines kolay kolay en iyi şehir kurma & yönetme oyunu olma özelliğini kaybetmeyecek gibi.

SimCity gibi bir efsaneden sonra yenilikçi özellikleri ve kaliteli grafikleri ile bu kategoride yer alan bir çok oyuncuyu bünyesi altına çekmeyi başaran oyun, aynı zamanda sürekli güncel olması ve çıkardıkları ek paketler ile oyunun oynanabilir seviyesini üste çıkarmayı başarıyorlar. Fiyat olarak da ekonomik bir oyun olan Cities Skylines sanırım ki sektörde uzun bir süre üst sıralara oynayacak. Şahsi olarak görüşlerime yer vermek gerekir ise; özellikle hızlı ve akıcı olması benim oldukça hoşuma gidiyor. Aynı zamanda haritaları ve oyun içi grafikler oldukça iyi durumda. Mod desteği olması ise oyunun üstüne serpilmiş çikolata tadında.

Modlarla beraber Cities Skylines

Atölyeye bağlanarak kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriklere ulaşabilir ve oyununuza yeni haritalar, özellikler ve bir çok şeyi ücretsiz şekilde ekleyebilirsiniz. Ayrıca oyundaki harita boyutunun Simcity’e oranla adeta devasa olduğunu söyleyebilmek mümkün. Şimdilik çok oyunculu seçeneği olmasa da zamanla ekleyeceklerini düşünüyorum. Aynı zamanda oyunun resmi olmasa da Türkçe yaması da mevcut. Oyunda bildirimleri aldığımız ufak kuş ise bize biraz Twitter’ı anımsatıyor. Oyunun zorluk aşaması ise normal düzeyde diyebiliriz. Eğer bu tarz oyunları daha önce oynadıysanız zorlanmayacağınız kesin diyebilsem de trafik sorunu ile karşılaşmamak için oyunun en başından itibaren çok düzenli yapı alanları oluşturmalı ve trafik ışıklarını iyi kontrol etmelisiniz. Fakat bu noktada yine devreye girecek bir güzellik ise atölyeden indirebileceğiniz bir mod ile trafik ışıklarını her yol için yönlendirme şansınız mevcut.

Cities Skylines

Çıktığı günden sonra efsanevi seri olan SimCity oyununu ayakları altına alan Cities Skylines yeni efsane olma yolunda ilerliyor…

Oyun çıkalı uzun süre olduğu için tüm detayları uzun uzun yazmak istemiyorum. Kısa ve öz konuşmak gerekirse Cities Skylines şuan en iyi şehir kurma & yönetme simülasyonu diyebilirim. Steam indirimlerinden oyuna 15-20 lira gibi bir ücretle sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda yine Steam indirimleri olduğu zamanlarda oyunun ek paketleriyle beraber toplam fiyatı ortalama 25-40 lira arasında değişiyor. Eğer halen yazdıklarım içinize sinmedi ise oyunun yapımcısının Paradox olduğunu da hatırlatmak isterim.

devamı..
ilginize..

Yaşamış olduğum iyi veya kötü deneyimleri paylaştığım kişisel blog sayfam.

Yorumlamak istiyorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası? - Oyuncu Arenası

Neler oluyor hayatta?

Götür Beni Gittiğin Yere